Разни неща

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Разни неща

Мнение от Еднорог »

Ето ме и мен. Правя ТЕС от юли 2011 г.

Прииска ми се да попиша за отношенията със свекърва ми, защото и те, освен всички други неща, много се промениха.

Свекърва ми е млада енергична пенсионерка тип „Мукадес”. Аз – едно „извънземно”, което беше неспособно на никакъв компромис за нищо: до сега не съм яла нито една нейна манджа, защото… за начинът ми на хранене друг път, не се съгласих да правим сватба в средата на селото и, не се гримирам, не нося поли, не правя нищо, което да вдигне „рейтингът” и пред нейните съседки и приятелки, не я „уважавам” по начинът, по който тя би била щастлива. А тя е един „невинен” и неосъзнат енергиен вампир – има нужда от социални контакти, от хора, с които да си говори непрестанно, а хората предимно я избягват, има нужда всичко да види, да знае и да пипне, да ти погледне всяко нещо, за което заподозре, че си си го „скрил”… има нужда от любов, но в незнанието си как да я получи, е ужасна. Отношенията ни бяха такива, че аз се мислех за по-умна и „отстъпвах”, но така егото ми беше до небето, а и тя никога не разбра, че аз съм отстъпила. ТЕС ни свари в такъв момент от нашите взаимоотношения, в който тя гледаше бебето на другия си син, беше се изпокарала и си събрала багажа от другия син и снаха и изведнъж започна да идва, да ми казва колко аз съм различна, колко съм щедра /това защото си хареса един от моите чаршафи и аз веднага и го дадох/, колко я разбирам, как сега чак ме е оценила… и аз ужасно се панирах от този внезапен „интерес”. Ние не живеем заедно, но сме близо и тя идва доста често. И започнах усилен, и, според мен, безуспешен ТЕС за страх, че тя си прави с мен каквото си поиска, че може да се разболее и да ми се наложи да я гледам и да я търпя, че… Правих много, много ТЕС, също и като сме пътували с колата към нея през цялото време, но мислех, че няма резултат.

И така, един ден миналото лято аз спонтанно промених нашите взаимоотношения: просто я попитах какво чувства, какви са нейните страхове. И жената чистосърдечно ми разказа целия си живот /от нейна гледна точка, защото аз и познавам вече роднините и за много неща тя ги осъждаше, без те хал-хабер да са имали да и навредят нещо/, разказа ми колко се страхува, че е вдовица с двама сина, които са в два различни града и не и се обаждат по цял месец, че може да се разболее и всичко, каквото и беше на душата. И аз започнах да и разказвам как съм чела, че човек сам си програмира живота подсъзнателно, че трябва да не мисли, че някой трябва да я гледа, защото това ще значи, че трябва да е болна и безпомощна, ами да си „програмира” живота да е добре, да е спокойна. И така си говорихме един-два пъти. Понеже е любопитна и аз като четях Дона Идън, тя веднага ми взе книгата да я гледа, и научи от нея сума неща! Натиска си точки и пр., но най-важното - много се промени в посока позитивизъм за живота си. Говорих и като се ядосва, че няма разни неща и се тормози, да си мисли какво има и да е благодарна. „Подарявах” и безброй виртуални подаръци, „реално” карах мъжа ми да и се обажда по-често, което за нея си е „подарък”, правих Хоонопонопоно, въпреки че изобщо не ми идваше отвътре в началото, но почна.
Оказа се, че и двете сме по-добри, отколкото сме си мислили. Сега се хилим и тя ми каза, че вече се е програмирала да живее между 80 и 90 години, а аз и казах да програмира и да е здрава, че аз пък си имам други планове, и тя каза „Добре, чедо”. Говорим си като две жени, аз и се оплаквам от сина и и тя не ми се сърди. Не бих искала да „пробвам” дали ще издържат отношенията ни за по-дълги периоди, ако ни се наложи да сме заедно, но и това за мен си е голям успех и се гордея тайничко и с нея, и със себе си.
Последно промяна от Еднорог на 19 Дек 2012 17:21, променено общо 1 път.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Еднорог,благодаря ти за това,което си написала,даде ми доста матерял за размисъл,Осъзнах някой мой грешки за които още не съм готова да пиша защото са в процес на Тесане :D и очаквам да видя какво ще излезне от това :D Желая ти много успехи :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти Еднорог! Прекрасна промяна!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Радвам се, че реши да се регистрираш и да споделиш с нас това. Твоят разказ ме докосна, защото и аз съм на подобна вълна /не със свекърва/. От скоро дебелата ми овньошка глава започна да увира, че няма нужда да се командват и подчиняват хората, да искам да се променят, да искам да ги контролирам и да смятам, че все аз съм правата, а пък те са нещо като инфантилни. Проблемът през цялото време си е бил в мен самата. Когато започнах да се променям и съответно - да променям и отношението си и приемането на другите хора, и те започнаха да се променят. Понякога дори си мисля, че си внушавам за това, просто, защото ми се иска да бъде по-леко и по-хубаво, но четейки твоя разказ за промяната, виждам, че тя е напълно реална и възможна; просто е процес, иницииран от теб, но извършен и от двете страни.
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Мнение от _kalina_ »

Хубаво е да срещнеш приятел там където не очакваш. :) Чудесна история!
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Много се радвам, че сте ми писали, аз цяла година вече се вдъхновявам от вас. На Alisa „заклинанието” съм го правила безброй пъти и съм го принтирала на много, много хора, на Fif42 декларацията „влизам до кръста в хладилника” съм я казала на приятелките си и сме се заливали от смях, и „паниките” на Kalina са ми до болка познати и на мен, а пък много от постовете на Paraboloid съм ги пращала на майка ми, тя също е овен. Сякаш четях какво би казала тя, ако „осъзнаеше” овенството си, защото ти, Paraboloid, си напред в много, много неща, но си нетърпелива.

Относно отношенията ми с хората: в една от новите книги на Лазарев прочетох нещо, което ме накара да се замисля. Той казва, че развитието е възможно само между противоположности, но когато между тях няма любов, те не са способни на развитие и се унищожават една с друга, а когато има любов, но и напрежение от противоположността, тогава всичко е ок. /така разбрах че е казал, бих се поровила за цитат, ако искате точност/. Доколкото разбрах, няма средно положение, нещата се развиват или на много добре, или на зле.
Всички разполагаме с „противоположности”, какво пък, казах си, защо не пробвам. Със свекърва ми нещата все така са добре, но и ТЯ Е ДОБРЕ. Мисля, че ние, които толкова сме чели и практикували, сме длъжни просто да го разпространяваме. Дори тя, като женица, която никога нищо не е чела, всичко разбира, когато и говоря вече. Тя много се разправя с един наследствен имот и не иска да „отстъпи”, но много и прилошава, като ходи там. И ето, сякаш нарочно, за да и го кажа, прочетох, че клетките имат клетъчна памет и като си бил зле някъде, после те си го „знаят” и като ходиш там, все си зле. И тя ВЕДНАГА реши най-после да си продаде своя дял, което другите роднини искат. Пък и осъзна, че и паричките, колкото и да са малко, ще и дойдат добре, и че няма смисъл да се келеши като е в съсобственост само тя да иска да командва /казах и и за желанието за контрол и тя веднага разбра, че тогава се чувства най-зле/ и пр. Т.е. осъзна по-глобално картината и вече не вдига кръвно и не се чувства „прекарана”, ами „победител”, защото сама си го реши, а не под влияние на роднините си.

Много сте ми близки.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Свекърва ти е невероятна. Няма такива хора. Обикновено най-разбраната реакция е човекът да кимне разбиращо и да си продължи по старо му. А тя, не само че поема от тебе (снахата!), ами и търпи промяна (без дори да теса, гадината :lol:). Евала й.

И, Еднорог, добре дошла. Радвам се, че такъв "стар" член най-сетне е и нов :lol:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

mayadob
А тя, не само че поема от тебе (снахата!), ами и търпи промяна (без дори да теса, гадината Laughing).
:lol: :lol: :lol: Дай Боже всекиму!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Прилагайки ТЕС и другите техники, постепенно убежденията ми се оформиха така:
1. За 1 година – пълна промяна /записала съм го от Иван на семинара/. При мен беше повечко с 2-3 месеца, въпреки че смятах, че ще се справя много бързо, предвид и повече от 20 години какво ли още не, но получих силна съпротива и много гадна дупка, която продължи от февруари до лятото.
2. Чела съм от един източен Учител, че не трябва да се пристрастяваш към техниките, което аз получих с ТЕС. Той казва да си представяме, че те са сапун – измиваш и мръсотията, И САПУНА, и тогава си чист. Помогна ми за това фактът, че в този страхотен форум има много техники и идеи, разпечатала съм си една доста дебела папка, която се казва „Разни неща за правене” и прилагах повече неща за един проблем – хем по-бързо става, хем по-забавно, хем и почти винаги трябваше да чета следващия път как се правят нещата, защото съм заплес и забравях, т.е. не се пристрастявах. И като свършвах работата с техниките, правех прекъсването на Мая за всеки случай.
3. Прочетох тук и си внедрих убеждението, че техниките са патерици, които ще захвърлиш, щом можеш и сам вече.
4. Много правих „заклинанията” – това на Иван предимно за физически проблеми, а на Алиса – за психото. И се настроих нещата сами да се научат да „преминават свободно през мен”.
Сега предимно наблюдавам, нещо като има. Тесам само в краен случай, тялото ми разбра, че трябва самичко да се справя вече и сега съм на етап приемане, че дори и да има „връщане”, няма да се притеснявам и ще си правя техники, докато пак се оправя, и после пак ще спра, т.е. не се чувствам зависима. А бях, особено нощем като получавах панически атаки и пр., ставах и почвах да тесам, и така месеци… отделно през деня във всеки свободен миг, ако нямах такъв – на ум.
Сега пробвам да съм наблюдател, когато имам „проблем” – мечтаех си да мога, и ето, успявам често /чела съм, че светлината на съзнанието е като огън и всичко „излишно” се стопява от осъзнаването/. Но и това не ми се прави много, защото сега ми е приятно да живея просто.
Много ми харесва умението с ТЕС да се променят убеждения, аз си промених много, наистина много. Ако тези ми „убеждения” са „погрешни”, чувствам се свободна и способна пак да си ги променя. Чудно ми е как действа ТЕС толкова успешно за това, като при различните школи са нужни години или животи дори…
Искала съм и да нямам „характер”, във всеки момент и във всяка ситуация да бъда ЧИСТА ОТ УБЕЖДЕНИЯ /пак ми беше мечта, която бях прочела от източните книги и ми се струваше невъзможно да стане с мен/. Т.е. да не подхождаш към ситуациите и да не общуваш с хората на база минал „опит”, а чист и от очаквания. Като се уча на това, общувам с хората като човек с човек, а не като майка и дете, снаха и свекърва и пр., и на всички това много им харесва - да са „човек”, и децата станаха „послушни”, като вече са човек, дори с моя мъж се пробвам така! Това спестява много главоболия, премахването на тази фиксираност. И става и с малки деца, и то още по-страхотно, и двамата сте по-„големи” и готини някак, може би така общуването е с по-голяма част от съществото ни.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много хубаво описваш промяната. И аз имам "придобивки", за които говориш и ми харесва да прочета мислите си от друг.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Давам си сметка, че и много повече повярвах на вътрешния си глас, и то не само за себе и, ами и относно възпитанието на децата ми. Преди бих се шашнала колко лоша майка съм, /децата ми си правят всичко, каквото си щат/, когато, примерно, прочетях нещо от сорта каква стройна програма за хранене Иван е наложил на детето си и смята да я следва до край!

Аз в момента вярвам в лекото насочване на естествения ход на нещата. Работих и имах настройката, че децата ми ще намерят себе си и в храненето, и във всичко, и така и става. Стисках зъби, когато ядяха предимно „глупости”, но сега и двете, гледам, много са съзнателни. Пък и никога не съм могла да стъпя на шията на някого, не ми се е струвало редно. Не знам каква майка съм /оле, дори вече не се приемем като майка на някого :oops: …/, но децата ми са щастливи, обичани, обичащи се едно с друго, общуват доста успешно, за сега са доволни от това, което си избраха да учат… и имат съвсем малко кариеси :D . И това само майка им като „отпусна хватката” да ги „възпитава” и да прави "каквото е най-добре" за тях…
Последно промяна от Еднорог на 24 Ное 2012 10:54, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Еднорог, мед ми капе на душата, като те чета! Бисер след бисер в мислите ти и новото ти светоусещане! Много, ама много ми харесва написаното от теб!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Едно,ог ЧЕСТИТО :D Заклинанието на Иван ,ползвам почти всекидневно,но Алисиното психо заклинание явно съм проспала :oops: нищо,че съм две години във форума.Моля да ми го метнете :D
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

“Нека,......да протича свободно през мен!
Напълно свободна от него/от ....., да бъда от този момент!
Енергия чиста и светла (здрава и светла) сега във мен да се влее!
Спокойна, щастлива, уверена аз да живея!”


Ето, това е. Ако си оплетен от мисли и си ужасно затормозен, един път – за пълчищата от мисли, един път за затормозяването. Аз си съчинявах, според случая, и „…енергия ясна и чиста сега във мен да изгрее/ свободна, невинна, отворена аз да живея.”
Ако е за „вграждане” на някои желани нови неща, си измислих:
„Нека … се приема спокойно /с радост/ от мен,
отворена, достъпна за него да бъда във всеки момент…”
и в този дух.

Ако исках вече да спя, а още съм оплетена от мисли и психото с пълна сила настъпва, правех накрая и „Капчица роса” от Хоонопонопоно, от книга на Джо Витале. И психото вече в чудо се вижда и :D … съществото ти заспива най-после, защото го и мързи вече да прави каквото и да е де :D
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

О да ,сега се сетих,но явно в момента на прочита не съм му обърнала сериозно внимание :D Аз нещо не се сещам често за "Капчица роса" за Хоопонопоното се сещам значително по-често :D Благодаря ти ,че ми припомни :D
Публикувай отговор