Разни неща

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Еднорог, благодаря ти :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

При мен нещата са интензивни напоследък. На талази имам и страхове, спазми и блокажи, които излизат. Не правя нещо специално за тях, настройката ми е, че се откъсват завинаги и се освобождавам. Физически това ми се отразява като периодично задържане на течности, нещо като вътрешна температура и напрежение, най-"страшното" засега е, че десният ми крак се подува, пулсира и е горещ, но това са бързи процеси и се освобождавам за 1-2-3 дни и после много е леко и готино усещането. Нямам желание много да ям, но си имам енергия, сякаш вече тези две неща не са свързани в мен. Не се и страхувам, това е станало от многото правене на ТЕС относно страх от неконтролируеми процеси в мен, тогава ми излизаха много, много спазми и гърчения от тялото. В този момент имам упование в тялото си, че прави всичко така, както трябва, благодаря му и си го обичам. Това е едно от най-хубавите неща, които ми се случиха - че се сприятелих с тялото си такова, каквото е. И вече не го упреквам, че ме държеше като отшелник с многобройните си алергии и непоносимости.

Тези процеси на освобождаване се редуват с много хубави състояния, които също нямам желание да контролирам. Така спонтанно получих много мощна и красива визуализация за хората от нашия сайт: бяхме всички в един кръг, като мощен пръстен от енергия, а в средата бяха на всички децата и животинките им. Всичко това беше в златна силна светлина, енергията постоянно течеше страшно бързо по пръстена. Много беше хубаво, аз иначе не съм много-много по визуализациите, но това самичко си дойде...

Когато всички тези неща преминават и съм чиста от усещания, вече в мен положението е много променено. Понякога чувствам огромна спокойна сила, като че мога всичко да променя и преобърна, но пък точно в тези моменти се радвам на нещата такива, каквито са.

Не на последно място, от време на време съм толкова щастлива /за сега безпричинно :D /, че всички около мен се дразнят, особено мъжът ми, който потъва в негативизъм и ехидност често. Той ми е разрешил, още в началото, да правя всякакви техники, каквито си искам, върху него. Аз съм му правила проксита, когато се е задушавал от нерви и напрежение, и се получаваха много, много по-успешни като резултат от нещата, които правех за себе си тогава. Но сега нямам желание, смятам, че той трябва сам да си реши, а той за сега решава да си остане така, както е. Аз приемам това напълно спокойно и съм се сприятелила с него по нов начин /само не знам той дали го е забелязал... :lol: /.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: :lol: :lol: Чудесно е нали?! Радвам се много на това, което пишеш и те поздравявам! Мъжа ти...следващия път със следващия влак. :D
Аз пък, като си погледна мислено ръцете и краката, след една групова медитация, все се усещам флуидна и прозрачна, леко блестяща и много възторжена. Странно е, но е и приятно. Света също го виждам такъв- прозирен, светъл и някак гъвкав / флуиден/. Това става спонтанно, не непрекъснато да виждам така. :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Хм. Странно. Аз си мислех, че само при мен са се "изчекнали" нещата, а пък явно не съм сама. :) Напоследък, въпреки че нещата от към бизнеса ми напълно са се сгофрясали, се чувствам странно и безпричинно щастлива и благополучна. Понякога си мисля дали нещо не съм се чалнала, защото е абсолютно извън пътя да се чувствам така, при това фактическо положение. Еднорог, сигурно моя мъж и твоя са близнаци. :D И аз като теб, се отказах от проксита и други такива, защото те потъват като в блато. Ако човекът си е решил, че иска да е кисел, коя пък съм аз да се противя на това и да го променям? Просто го приех такъв, какъвто е. Тия дни си дадох сметка, че напоследък, без да правя нищо по въпроса, той е станал една идея по-ведър и оптимистичен; даже понякога се смее. Ако го видя и да се закача весело с някого, значи наистина ще идва края на света.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Алиса, аз още нищо групово не съм правила, сигурно е много, много по-силно като усещане.
Когато бях много млада, усещах непрестанно "пропадане" вътре в мен, беше ужасно, ужасно страшно, не смеех да медитирам дори, защото веднага започваше още по-интензивно. Накрая се отказах да се мъча някак да го спра и така си живеех. После видях, че в Тантра има една такава техника: "Да паднеш в шунията без никаква опора". И аз реших, че щом така и така си падам, поне да го практикувам. Но... вече сигурно съм била "пропаднала", защото не можех вече. Така с времето си играех и се разминавах с техниките, явно съществото ми си ги знае от някъде нужните за мен, защото несъзнателно, най-често, правя някоя "техника", и после прочитам нещо подобно. Сега най-точно бих си описала периода като едно стихче на Валери Петров, мисля: "И всичко туй околовръст, не е околовръст, а в мене". Аз много бих се забавлявала, ако съм флуид :lol: . Просто го допускаш ли, или е някаква практика? Много, много ми е хубаво да си говоря с хора, с които се разбираме, чисто физически се усеща енергията на всеки тук.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

paraboloid
Ако го видя и да се закача весело с някого, значи наистина ще идва края на света
.
:lol: :lol: :lol:
Еднорог
Просто го допускаш ли, или е някаква практика?
Това ми се случи след медитацията, на която попаднах "много случайно". Предния ден си поисках "нещо" да ми се случи (ако приемеш това за техника:lol:). Принципно "допускам" живота и всичко което той включва, да ми се случва. Е..., след известно количество "ТЕС и подобни" практика :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

А-а, Параболоид, за мен темата с мъжете не е толкова обширна и голяма всъщност. Специално с моя, имам някои прозрения и наблюдения: когато съм работила с проксита и пр. с него, съм имала ОЧАКВАНИЯ да се ПОПРАВИ. Това сега ми се струва много погрешно, въпреки, че той се „оправяше” за известно време. Тук се сещам за една от любимите ми източни притчи:

Скорпионът помолил костенурката да го пренесе на гърба си през една река. Тя веднага се съгласила, казала: Ще ти направя всякакво добро, това е моята природа. Когато тя го пренесла, той я ужилил и казал: Моята природа пък е да жиля.

Смисълът се обясняваше, че за Съществуванието всички природи са еднакво божествени. Бих допълнила, че и в нас различните периоди и състояния са еднакво Божествени, ако се приемем за развиващо се съвършенство и разкриваща се Божественост. Като съм влизала в прокси в мъжа ми, в него много е различно, отколкото в мен. В него има някакви структури синьо-зелени, но е някак… сковано и застинало. Не ми дойде да се опитам да го „втечня”, просто наблюдавах и се… наслаждавах и си промених мнението за него, като видях неговата „различна” божественост.

Нашият бизнес също съвсем е изпаднал в зимен сън, дори сега си нямаме офис и секретарка и аз секретарствам от в къщи. Но си правя от лимона лимонада, гледам да се възползвам от този период. Искам нещо различно да правя, още не съм измислила какво. Пък и да е свързано с пари де… На изток казват, че за да се почувстваш жив, трябва да правиш И нещо или няколко неща БЕЗ МОТИВ, и точно нещата, които правиш без мотив, те правят щастлив. Т.е. сега „измислям” две неща, които бих правила…

Чувствам се като потенциал, но още нямам никакво проявление. Може би и ти, Параболоид, си така, променяме се, но още в живота ни това не се е материализирало.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Накара ме да се замисля...и адски си права! Това, което написа, ми дойде направо като снесено наготово прозрение. :lol:
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Изчистването ми сега ми създава напрежение, понякога се изпълвам с агресия, още повече с автоагресия. Не знам дали това е агресия, която излиза, или е „страничен” ефект от процеса на изчистване. Светът мигновено реагира и ме „спира”, т.е. или се намират хора, които ме „вкарват в пътя” със съвсем „неочаквано” и „непредизвикано” гадно отношение към мен, или пък се самонаранявам и така сама се спирам /за щастие леко, или леко кухненско изгаряне, или порязване на пръст…/.

Искам да имам вътрешна стабилност, т.е. да стана по-стабилна и в отливни и трудни периоди, за което трябва и да преразгледам мислене и отношение, най-вече към себе си. Но ми е трудно. С хората ми е по-лесно, дори да съм несправедлива, усещам се доста бързо, „поправям” се, извинявам се или възстановявам, дори подобрявам предишните отношения. Но със себе си ми е трудно, много се наранявам, отричам се от себе си и…. и не мога да се усетя защо е така, или пък не съм сигурна. Това се случва доста рядко вече, но явно не е изчистено и пак се налага да се занимая с него, извират и неочаквани неща покрай това. Май сама се отказах от приливите на енергия и щастие, за да ми е това основното в този момент. Вътрешно се съпротивлявам на болката, но не я и пускам да си върви, нито я приемам. Май е свързано и с това, че понякога само чрез нея съм се усещала жива. А не ми се ще да я задържам вече.

Излиза, че се чувствам недостойна за собствената си любов и се възпирам и това, или И това, ми причинява болка.

Мъжът ми изобщо не усеща какво ми е на душата, още повече че е решил да ми обръща внимание по празниците и си живеем добре и в разбирателство сега. Но свекърва ми веднага забеляза, че ми има нещо и започна, милата, да ми дава същите съвети, които аз и давах. Така му се пада на този, който много дава акъл и много знае :oops:

Все пак хубавото е, че като пишех, много се вдъхнових и да ТЕС-ам. И без това никак не ми се празнува тази година…
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Прииска ми се в този момент да гледам филма The Samsara / Самсара (2001) http://www.zamunda.net/details.php?id=28550&hit=1 . Аз съм го гледала и преди години, но… Сега ми подейства брутално. „Отпускането” и приемането и „тръгването към морето” ми се случи много интензивно през последните месеци, но не е още постоянно да съм така и за това са тези „страдания” явно.

Промених си декларацията от „нека тази болка протича свободно през мен”, на „нека съпротивата към тази болка…” и „нека неприемането на тази болка протича свободно през мен”. Май още си искам болката… Тя ми показва, че губя доверие към това, което ми се случва и чувствам. А и трябва да се трансформира някъде по пътя, няма как да изчезне и за това все се връща…

Много интензивни промени стават и минават, за един следобед всичко ми се смени сто пъти…
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Постепенно се оформя някаква цикличност на изчистването ми: първоначално някакво „психо” или нещо, което е решило да излиза, ме побърква известно време. После нещата са смесени – зле и като психическо напрежение, и физически като напрежения и спазми в тялото, затруднено дишане и пр. Накрая в душата ми просветва, сякаш нищо не е било, а физически получавам различни „знаци”, че изчистването излиза /сега са афти и изтръпване и болки в дясната ръка или десния крак, понякога имам температура/. След това всеки път е различно „преподредено” в мен, дори и тялото ми е някак различно всеки път, но докато се „видя”, и започва нов цикъл. Напоследък нещата са много бързи, всичко това преди ставаше за 3-5 дни, може би, а сега всеки ден, дори по 2-3 пъти на ден всичко това ми се случва, устата ми цялата става в нещо като болезнени рани, които изчезват като по чудо и абсолютно нищо сякаш не е било. Не се опитвам да разбера какво излиза, понякога усещам, ако е нещо като мъка, агресия или страх, на заден план е, все пак нали „живея” междувременно :) . Като опитвам да си помагам с ТЕС, май не мога да нацеля точната декларация, защото се объркват процесите. Сякаш се състоя от структури, които постоянно се разместват. Усещането ми все пак е, че някак „сработвам” със съществуванието така. Но се усещам като бърз влак, който прелита през нещо, но нищо по-конкретно не може да се види.

Не знам защо пиша всички тези неща, май ми се ще да кажете при вас как е напоследък… Малко бързо ми идва това, и е непрестанно вече, но от друга страна това явно е процес, което сам си знае какво да прави и го прави…
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

При мен нещата напоследък стават изключително трудно и с много нерви. Но поне стават в крайна сметка. Стигам до извода, че просто не трябва да се бърза, а да се оставят нещата да се случват както и когато те си решат, че е най-добре да се случат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Когато се справиш с дадена задача, решаваш отново същата, но с по-високо ниво на сложност. В зависимост от това, доколко си схванал логиката на решаване на тоя тип задачи и доколко добре си усвоил елементарните изискуеми операции, справянето става по-бързо или по-бавно. Много зависи и от настоящото ниво на сложност.

За мен този факт стана ясен от първите книги на Лазарев "Диагностика на кармата" - може би 3-та, 4-та или 5-та част.

Избрала съм да вярвам, че нищо не се случва случайно и причината за случващото се е винаги "...някъде там..." :wink:
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Daromi, интересно, че тъкмо сега почитам от тук, от там в новата му книга, ето какво интересно нещо намерих: "В живота има моменти, когато изчистването на душата не става чрез ситуации и събития, а по друг начин. Става бързо и интензивно, обаче на тънкия, подсъзнателен план. Но за това трябва голяма интензивност на любовта". Т.е. когато човек е в "силен" и любящ период, има възможност да се справи с по-голямо изчистване и то спонтанно му се случва.

Може би с ТЕС се пуска "търсачката" и излизат неотработените неща в нас, поне аз така вече правя, "проверявам" се и ми се случват такива доста тежки изчиствания, които реално нямат конкретен повод и причина. Пък и като вече си наблюдавал и търсил къде в тялото какъв блокаж и пр. имаш, си станал доста по-сензитивен и усещаш всичко по-драстично, но... пък е много хубаво да си с повишена сензитивност. :D
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Напоследък смених малко подхода. Правих ТЕС и ББ за изчистване, но, въпреки че се изчиствах, не се чувствах щастлива и изпълнена с енергия. Сега, като имам малко повече време, първо медитирам или просто нищо не правя, после правя няколко кръга по точките от онова клипче за благодарност, което някой беше пуснал тук /"благодарна съм на имунната ми система, че ме освобождава от токсините с такава лекота всяка нощ, докато спя..."/. И после правя ТЕС+дишане с пъпа. На всяка точка по едно пълно и бавно вдишване и издишване, без да се повдигат гърдите, само дишане с корема. Може и да не потупвам, само да си допирам точките. Затварям си очите и не мисля за нищо. Взела съм си масло от карамфил за арома-лампа, което много добре ми се съчетава с това /това значи, че вече нямам алергия и мириша каквото си поискам :) /. Чувствам се много добре, заземявам се, кроя си планове. Вечер преди лягане е много добре също.

Наистина, Иване, убедих се, че не трябва да се бърза, защото не може човек да осмисли хубаво нещата, по-зле става и не става нищо. Сега просто се настройвам да видя какво е взело да става по естествен път и дали и как да бъде в живота ми. След последното ми "падение" си направих някои наблюдения, най-вече, че изобщо не си давах кураж, както правех преди, явно имам вече вътрешна стабилност, колкото и зле да мисля, че съм. Сега трябва да се отпусна и да видя промените, които станаха с мен напоследък.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Публикувай отговор