Хемороиди, фисури или раничка на ануса?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Хемороиди, фисури или раничка на ануса?

Мнение от Zlati »

Здравейте!
Чудех се къде да пиша и най-накрая реших да направя нова тема.
До сега ТЕС ми помогна за много неща и се надявам пак да си помогна с него.След раждането ми се появи нещо, което мислех, че е хемороид, не ме болеше и затова и не потърсих лекарска помощ. От половин година насам имам болки(1 седмица имам, другата съм добре), не искам да ходя на лекар, че отида ли се връщам с хиляди болести( последния път - отидох с оплакване за сърбеж в гърлото, ушите и носа и той ми каза, че било от сливиците и трябвало да се вадят:)) НО сега си мисля, че може и да не е хемороиди и да е фисури, понеже са им много сходни симптомите...за това реших да го определя като раничка на ануса
Така добре ли е
Въпреки, че имам раничка на ануса, която много ме боли, аз...
Въпреки, че изпитвам ужасни болки от раничката която имам на ануса, аз...
И кое е по добре да правя предизвикателството или традиционната тес техника?
Предварително Ви благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А къде тук са емоциите?
Раждането ти леко ли мина? А бремеността? Имаше ли някакви проблеми по време на бремеността? Лоши отношения с някой близък, с партньора ти, с роднина?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Ясно.
Раждането ти леко ли мина?- раждането беше горе-долу нормално, единствено изпитвах ужасен страх, че ще умра.
А бременността? -по време на бременността получих контракции в 6-7 месец, трябваше да бъда неподвижна 2 седмици и тогава се уплаших да не загубя бебето
Имаше ли някакви проблеми по време на бременността? -изпитвах ужасна погнуса, отвращение от едни ужасни червеи, които бяха нападнали няколко блока включително и нашия,бяха навсякъде, беше ужасно:(
Лоши отношения с някой близък, с партньора ти, с роднина?не съм се карала с никого и ако някой ме е обидил, бързо забравям, не съм злопаметна, не помня ...преди 3-4години, отношенията с мъжа ми не бяха добри, изпитвах доста лоши чувства към него
Правилно ли съм отбелязала фразите?
Тъй като не мога да определям новото на нежеланото чувство, тесам до неговото изчистване... всичко това може да се теса в един ден, нали?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не, не си опредлила правилно фразите. Това са случки и те искат работа с ТКФ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Ок, започвам работа с ТКФ.
Благодаря!
nod32
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Ное 2016 20:31

Re: Хемороиди, фисури или раничка на ануса?

Мнение от nod32 »

Здравейте! Извинявам се, че не си пиша в моята тема, но понеже и аз имам същия проблем, и се надявам да го разреша с ТЕС...И аз не съм ходила на лекар, но по всяка вероятност става въпрос за фисура. При мен не е от раждане. Преди години ми бяха излезли генитални брадавици. Ходих на гинеколог и ми изписаха за мазане препарат, който съдържа определен процент от някаква киселина. Казаха ми да мажа и в близост до ануса, защото и там имало. Изпълних аз предписанията, обаче с това намазване започнаха и проблемите ми. И аз съм като авторката на темата- понякога по-добре,понякога- по-зле. Още не съм сигурна дали съставям декларациите правилно, но гледам да тесам всеки ден. Иначе за гореописаната случка мога да кажа, че много ме е яд, както на себе си,че сама си направих тази бела, така и на гинеколожката, че не ме предупреди както трябва какви може да са последствията. Със действие, извършено за секунда си докарах мъки за цял живот...Все се надявам, че няма да е за цял де...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Хемороиди, фисури или раничка на ануса?

Мнение от ivangp »

В крайна сметка проблемът кожен ли е или е на кръвоносен съд.
Хемороидите са разширени вени.
Брадавиците са кожен проблем.
Раничка на ануса, ако няма спукване на кръвоносен съд, е кожен проблем.

Ако е кожен проблема, то той е свързан с някаква погнуса и нежелание да се докосне нещо, някого или някави негови части да се докосват до това място, където е проблема.

Ако е кръвоносен съд, той е свързан с някакви емоции, моито задържаме и от които не можем или не желаем да се освободим.

При всички положения се стига до работа със случки.

Някой ни е докоснал нежелано. Нещо сме докоснали нежелано. С нещо нежелано сме влезли в съприкосновение. Може и да не е материално това нещо. Тук трябва да се мисли и метафорично.

Нещо ни е карало да трупаме емоции и да не ги изразяваме. Т.е. имало е фактори, като морал, предразсъдъци, правила за поведение в обществото, правила за отношения в семейството или във връзката ни с някого, които са ни попречили свободно да изразим емоциите си в една или по-често в повече случки. Тези случки трябва да се отработят с ТЕС.

Всички случки свързани с болници и лекари трябва да се изчистят от емоции с ТЕС.
Вината, гневът, страхът, които изпитваме спрямо наши действия, повлияни от лекари или други "авторитети", също трябва да се изчистят.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nod32
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Ное 2016 20:31

Re: Хемороиди, фисури или раничка на ануса?

Мнение от nod32 »

Много благодаря за бързия отговор. Мисля, че проблема е кожен. Ще разсъждавам по това, към което ме насочваш. То и аз си знам, че винаги правя това, което смятам, че се очаква от мен, а не това което действително искам. И това е най- големият проблем за мен, който доведе до редица други. Един вид не мога да упражнявам свободната си воля, което много искам да променя.
Публикувай отговор