Паническо разстройство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
jana72
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Апр 2012 22:03

Паническо разстройство

Мнение от jana72 »

Не знам от къде да започна първо да се извиня с техниките малко съм на вие . По скоро искам да се обърна към Иван.Всичко започна миналата година в Сл бряг от мн работа ми стана лошо имах чувство ,че ще умра прибрах се за няколко дни.Вечерта ми стана пак лошо изтръпнаха ми левия крак и ръка извиках линейка оплаших се че правя инсулт ,защото мъжът ми беше направил предната година.Казаха ,че е нервна криза ,върнах се на работа но симптомите продължиха да ми става лошо да вдигам кръвно да ми се вие свят сърцебиене и реших и се прибрах.Започнах да ходя по лекари изследвания всякакви и вс добри купувах си най различни хапчета за успокоение разбира се билкови защото ме е страх да пия др даже и билковите.Един ден отидох при личния и му се оплаквам, че с нервите не съм добре защото започна да ми се вие свят като има мн хора, не мога никъде да отида сама аз съм силна жена и това за мен е някакъв кошмар,децата ми се превърнаха в придружители и дори като са с мен пак ми става зле ,и така тои каза че имам ПР и ме прати в психото там ми изписаха антидипресант Оропран.Случаино разбрах заТЕС и си купих книгата прочетох я няколко пъти и започнах да се тесам. Прочетох почти целия форум , въпреки вс имам въпроси.Правя ТКФ ,но понеже вземам това лекарство не мога да определя от 0 до 10 понякога ми става мн нервно минават ми лоши мисли но и хапчетата имат такива странични ефекти и не мога да разбера дали е от тесането и мн се прозявам .Не мога да усетя самата емоция.И въпреки ,че пия хапчета пак не мога да се движа сама .Не знам дали се справям правилно ,а ще заминавам пак за Сл. бряг и се притеснявам да не се влоша повече.Приемам съвети от всички, защото този ужас който изживявам все още за мен е някакъв ад, да не казвам ,че обиколих вс доктори, врачки и баячки и кои каквото ми каже благодаря Ви предварително.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Здравей Жана, бих искала да ти кажа следното,като мое лично мнение - не можеш да бъдеш здрава психически, ако се претоварваш с работа по този зверски начин, нужна ти е промяна в начина на живот, защото дори да се оправиш за известно време чрез ТЕС или която и да било друга техника, подлагайки се на този стрес в работата отново ще се върнеш в изходна позиция. Прегледай приоритетите си и помисли дали има нещо по-важно от здравето ти. Моят личен съвет е да не се връщаш на работа ,докато не се оправиш,нека близките ти проявят разбиране към теб. Докато не се възстановиш няма да бъдеш полезна нито за себе си,нито за някой друг в работата ти. По въпроса за антидепресантите, те наитсина пречат на усещанията и оценката при ТЕС,ако е възможно да ги спреш ,НО САМО ПО СХЕМА ИЗГОТВЕНА ОТ ЛЕКАРЯ,ще е най-добре да упражняваш ТЕС. Ефекта е бърз наистина, но трябва да пиеш много вода преди и след ТЕС. Подобни състояния при мен са повлиявани доста бързо с ТЕС. Отдай се единствено на това да се оправиш,не мисли за други проблеми сега,желая ти успех и споделай какво се случва! :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet е казала всичко, което и аз бих казал по въпроса. Не се връщай в Сл Бряг! Дай си почивка ТЕСай ежедневно негативните си емоции. Преразгледай живота си, ценностната си ситема и приоритетите си. Ти си най важна и здравето ти е на първо място. Предстои ти много работа. Тук ще намериш помощ, но ТЕсането няма кой да го направи вместо теб. Пиши всяка седмица докъде си стигнала, какво си правила, какво си осъзнала, какво си променила в:
живота си,
мирогледа си,
поведението си,
отношението към себе си,
връзките с хората около теб
и т.н.

Изредените по-горе сфери са подсказка къде да търсиш негативни емоции и да ги чистиш.

Това, което ти се случва е колкото ужасно, толкова и прекрасно, защото или ще те смаже или ще те принуди да се преродиш.
От теб зависи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jana72
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Апр 2012 22:03

Мнение от jana72 »

продължавам да се тесам с ТКФ и с др симптоми каквито ми излизат в съзнанието но започна да ми става по нервно и започнаха ПА до преди да почна да се тесам нямах не знам дали е от това или от хапчетата но на 2 май съм на лекар и като и кажа сигурно ще ги смени пък аз искам да ги спирам вече 6 месеца ги пия също ми се за мотва главата като се тесам но продължажам
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Повишаването на нивото на симптомите е добър знак. Намери си друг психиатър, който е готов да ти намалява постепенно лекарствата. Ако си от София, мога да те насоча към такъв.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jana72
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Апр 2012 22:03

Мнение от jana72 »

от Бургас съм ще видя какво ще каже на 2 притеснява ме и заминаването ми в Сл. бряг няма как да не отида успокоява ме факта че ще сме на смени тази год. там ще продължа с ТЕС дано се оправя по бързо едно голямо БЛАГОДАРЯ ,че ме напътствате
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Не чистиш ли всички притеснения които се появяват в теб от различните мисли?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
jana72
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Апр 2012 22:03

Мнение от jana72 »

ами чистя ама тези за Сл. бряг съм ги сложила в ТКФ т.с. аз си направих един списък като го подредих по тежест и първо са смъртта на баба ,дядо и майка защото в различни год. така се случи ,че издъхнаха в ръцете ми и като започнах за първи път да се тесам за ПА и страх ми изплува ,че всъщност страхът ми започва със смъртта на баба и така вървя подред на списъка .но май трябва да тесам притесненията и после като си стигна в списъка до тях пак дано да е правилно чета и препрочитам всичко трябва да успея
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Една случка изчистиш ли я от негативни емоции с ТКФ, няма да ти предизвиква негативни емоции повече. Може би не ги чистиш докрай случките. Препрочети си пак как се прави ТКФ и как се проверява накрая изчистила ли си всичко.
Последно промяна от ivangp на 02 Май 2012 22:53, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jana72
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Апр 2012 22:03

Мнение от jana72 »

днес бях на лекар казах и че не се чувствам добре в последно време каза че ми се е изострило състоянието и ще ми смени лекарствата помолих я да ми ги намали и тя ми ги спря ще ги вземам още 15 дена в по малки дози дано да няма кризи на отнемане продължавам да се тесам искам да попитам само понеже от лекарствата не мога да определя точно в момента на тесането колко спада нивото на емоциите минавам на емоция по 8 пъти един след друг хапчетата не ми позволяват да ги изживея не знам дали е правилно насочете ме как да си формулирам декларация за ПА и страха
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

jana72, първо си изясни, кое в момента те притеснява най-много!? Притеснението е емоция. Притеснението най-вероятно го усещаш някъде в тялото си- къде? Наблюдавай тази реакция на тялото, като показател за резултат от ТЕС. Степенувай, по сила на притеснението, причините за притеснение. Почни да ТЕСаш причината, която поражда най-силно притеснение. Състави фраза и я напиши тук, ако не си сигурна в нея. Притеснението, че не правиш правилно фразите и техниката, също подлежат на ТЕС :!:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Лично аз в момента отработвам всичко което ме дразни,притеснява и напряга.Работя по настоящи проблеми които се отработват ежедневно,а и също така случки от миналото.Работя върху отношението на родителите ми,както и конкретни хора с които съм имал някакви случки и ситуации.Според мен е нужно както и Алиса те съветва,да действаш малко по машабно,а не да се вкопчваш само в едно нещо,което аз до колкото схващам от постовете ти е работата в Сл.Бряг.Споменаваш за баба си и списък по който явно смяташ,че е редно да работиш.След като е така,какво става?Колко точки от списъка мина досега?

От какви мисли идва това притеснение?

Въпреки,че от мисълта за ...........,аз се чувствам притеснена,аз .........
Ето един пример,как можеш да си формулираш декларация за изчистване на определени емоции предизвикани от конкретна мисъл!Аз лично съм доволен от този подход на работа и редовно го използвам.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

jana72 написа: искам да попитам само понеже от лекарствата не мога да определя точно в момента на тесането колко спада нивото на емоциите минавам на емоция по 8 пъти един след друг хапчетата не ми позволяват да ги изживея не знам дали е правилно
Ако не чувстваш емоциите, как определяш какво да ТЕСаш?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jana72
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Апр 2012 22:03

Мнение от jana72 »

ами чистя емоциите които съм изпитала в момента на случката прегледах тези които съм минала и установих ,че някой от тях са се разводнили може да не е правилно но техниката ми е подействала след 15 дена като спра хапчетата напълно пак ще ги прегледам и знаете ли чувствам се някак по уверена в себе си
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

jana72
ами чистя емоциите които съм изпитала в момента на случката
Ми то така се прави! Работиш със случката и емоцията сякаш се случва точно сега, в този момент, когато е най-ярка.
По принцип, когато си спомняме нещо, то е преживяване на нещо, което за нас продължава да е реалност, нещо като стоп-кадър, който се върти и върти...сега!Защо? Защото силно ни е впечатлил с нещо, развълнувал толкова силно, че не можем да го преживеем и съответно го задържаме. Ето това е задържане на енергия, вместо оставянето и свободно да премине през или покрай нас. Когато ТЕСаме този задържан кадър и експресия, ние всъщност даваме възможност на енергията да продължи по пътя си и да протече отново. Освобождавайки задържаната енергия, блокажът е изчистен и енергийният баланс е възстановен, от което произтича изчистване на вълненията съпътствали кадъра(психически баланс), физическо балансиране (спира да ни блъска сърцето от напрежение), евентуално изчезва споменът, той си е свършил работата и си отива там някъде в подсъзнанието съхранен само като гол факт, нищо повече и понеже вече не е емоционално зареден, не ни се явява в сънищата, неочаквани моменти на яве...и престава да диктува автоматични реакции! От всичко това, нашият живот става по-наш(ние си го правим и избираме) и по-малко чужд (автоматично реагиране, преповтаряне, но вече като възрастен на клишета от типа "не пипай, това не е за теб!",във вида "тази работа не е за мен", "този мъж/жена не е за мен", "парите и удоволствията не са за мен"...)
и знаете ли чувствам се някак по уверена в себе си
Радвам се за това! Пожелавам ти още по-голяма емоционална свобода!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор