ТЕС с две ръце

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
m.nikolaev
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Фев 2012 22:23

ТЕС с две ръце

Мнение от m.nikolaev »

Здравейте!Включвам се отново след два месеца упорита работа с ТЕС.Резултатите за съжаление все още не са добри, но аз продължавам да ТЕС-ам.По време на ТЕС-а проблемите намаляват, но за съжаление на другия ден те отново се вдигат по СЕН на 8,10.От днес започнах да правя ТЕС със двете ръце, успоредно по точките и ефекта се усилва, но четох, че Иван Петърнишки не го препоръчва. Включих и допълнителните точки. Бих искал да знам повече за работата с две ръце. Благодаря на Гената и на Маг 2001 за съветите, които ми бяха полезни. Това е засега от мен :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз много правя ТЕС с две ръце. И не само аз.

Къде си чел, че Иван не го препоръчва? Имам чувството, че е станала грешка. Препоръчва го и го показва на семинари. Единствената особеност, която казва, е да се потупва алтернативно - лява, дясна, лява, дясна...
Не ми се рови, но съм сигурна, че да се теса с две ръце, е една от препоръките в темата "14 стъпки към успех с ТЕС"

Давай смело. За сега не съм видяла някой да обърка нещо в ТЕС. Тоест, дори и да не се спазват точно инструкциите, техниката пак работи. А съм виждала доста разчупени успешни приложения от хора, които не са прочели и две изречения за ТЕС.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Да,наистина Иван на семинара и в Габрово го обясни и показа как да се прави с две ръце,да има последователно редуване,а не с двете ръце едновременно по двете страни да се тупат точките.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
m.nikolaev
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Фев 2012 22:23

Мнение от m.nikolaev »

А аз го правих с две ръце едновременно и усетих по-силно въздействие, но щом не трябва няма да го правя. Ще потърся точно къде в сайта го прочетох, че не е правилно.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ти явно държиш това което очевадно ти помага, да "не е правилно"...или аз бъркам нещо!? :idea:
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

m.nikolaev написа:А аз го правих с две ръце едновременно и усетих по-силно въздействие, но щом не трябва няма да го правя. Ще потърся точно къде в сайта го прочетох, че не е правилно.
Щом на теб лично ти помага, значи за теб лично е правилно. Независимо какво правиш. Няма значение, кой каво казва. Слушай преди всичко себе си!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Аз лично се потупвам,първо от дясно,после от ляво и накрая и с двете ръце,но не едновременно ,а разминавам потупванията. :D Някак си така ми се вижда занършено :D В смисъл примерно потупвам точките на вътрешната страна на веждите едновременно и с двете ръце,но потупвам несимитрично--разминавам потупванията.Дано го обясних правилно :D И така минавам по всички симетрични точки.
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

лично аз потупвам много често две точки едновременно и дори две съседни точки,,например на ръцете(по точно два съседни пръста)и доста често има ефект,също помага.чудя се само защо безименния не е включен в точките,а всички останали са,понякога се случва,докато почуквам по точките на ръцете и неволно безименния на доминиращата ръка да докосва почукваната ръка и пак усещам освобождаване.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

berovvv, някъде в някоя тема ама не помня къде и в коя ама помня, че Иван / не че обяснява, но../ пише за безименния че си го потупва, само че не от вътрешната а от външната страна, т.е. от противоположната на другите.Ако не ми изневерява паметта беше свързан нещо с Тройния нагревател, който обаче ако еди какво си и не бивало да ..бе не било хубаво да го пипаш! :D А моето мнение съвпада с това дето го е писал Иван тук:
Щом на теб лично ти помага, значи за теб лично е правилно. Независимо какво правиш. Няма значение, кой каво казва. Слушай преди всичко себе си!
И щом усещаш промяна, и то осводождение-супер!Нали това се иска в задачатаАз този пръст все го подминавам, и не съм се и замисляла досега що, е тъкмо идея и това да го включа!
Благодаря!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
berovvv
Участник
Мнения: 39
Регистриран на: 09 Ное 2010 17:05

Мнение от berovvv »

сега ме вкара в размисъл, аз точно това имах предвид,че го доскосвам понякога от външната страна на потупващата ръка и тогава усещам прозявки и отпускане.че кво пък може да ми навреди,то все пак си е част от тялото и доколкото знам тя майката природа затова е създала тези точки по краката и ръцете за да може несъзнателно да се масажират органите и да се стимулират по този начин.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Много правилно,колкото по-малко отделяме внимание и време за подобни размисли,толкова по-добре за самите нас да видим нещо друго по-важно и съществено. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Аз съм правила ТЕС едновременно и с двете ръце. Имала съм невероятно бързи резултати. За да нямаш все още резултати, според мен зависи за какво използваш ТЕС. Може би трябва с няколко думи да опишеш за какво прилагаш ТЕС, какви Декларации използваш. Със сигурност ще получиш съвети и то доста.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да, потвърждавам за безименния и тройния нагревател. На безименния пръст, на страната откъм малкия пръст е началната точка на меридиана Троен нагревател. Точката 9Г е от същия меридиан и се счита, че с процедурата 9Г се минава и през него.
Публикувай отговор