КИСТА, МИОМА И ХАШИМОТО

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
koni_jina
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2010 22:03

КИСТА, МИОМА И ХАШИМОТО

Мнение от koni_jina »

Мислех ,че снощи съм пуснала темата ,но днес не я видях и ...я стартирам за втори път! Здравейте на всички тук ! Включвам се ,за да споделя своите проблеми ,които станаха "букет " и вече няма накъде да отлагам сериозната ТЕСла !Знам за тази техника от около две години ,четох книгата ,имам и минимален опит с работа по конкретен проблем . Диагностицираха ми Хашимото преди година и половина и аз тръгнах по други алтернативни пътища ,защото не исках пия хапове. Преди 4 месеца цикълът ми стана нередовен ,но в забързаното ежедневие аз отчетох проблема с месец закъснение . Споделих го с лекар-хомеопат ,на която вярвам безрезервно , тя ми предписа от нейните "бонбончета " и цикълът се появи .На следващия месец обаче пак почнахме играта " Тука има -тука нема " и "Иде ли ?" и ...накрая посетих гениколог . Диагноза :
Киста на десен яйчник с размер 26 мм и миома на задната стена на матката -18,9 мм ,тип М -9 мм /каквото и да значи това /.
И дойде време за крути мерки -схващам съвсем ясно,ще трябва да се захващам с ТЕС . Към момента хормоните на щитовидната ми жлеза са в норма , а ТАТ е 130 при референтна горна граница 5,5 и смятам да оставя жлезата за следващ момент .
Кистата и миомата ще са приоритетно под ТЕСлата и моля за помощ при формулиране на декларацията .Заявявам ,че нямам никакви съмнения ,че ТЕС работи -пробвала съм я за главоболие и мускулни крампи ,но ми е липсвало постоянство ,за да докарам резултатите до нулеви нива и се доверих на хомеопатията .Основната причина ,заради която до момента нямам опит и резултати е ...мързел и досада от факта ,че трябва много и продължително да се работи ,страх ,че ме чака гора работа , която нямам достатъчно мотивация да свърша ,липса на сензитивност да намеря в тялото си мястото ,където дадена емоция се чувства и неспособност да оценя силата на усещането по скалата и да го доведа до 1-0. Не знам дали не е по- добре първо да ТЕСам нежеланието си да тесам и ако смятате ,че "да " ,с каква формулировка да е и колко време ?
Мислех си за :
ВЪПРЕКИ ЧЕ УЖАСНО МЕ МЪРЗИ, НЕ СЪМ ОРГАНИЗИРАНА В НИЩО И НЯМАМ ВОЛЯТА ДА СЕ ТЕСАМ ЕЖЕДНЕВНО ,АЗ ИЗЦЯЛО И БЕЗРЕЗЕРВНО ПРИЕМАМ СЕБЕ СИ .
Н. Ф. -УЖАСНО МЕ МЪРЗИ , НЕ СЪМ ОРГАНИЗИРАНА И НЯМАМ ВОЛЯТА ДА СЕ ТЕСАМ ЕЖЕДНЕВНО .

Според тълкуването на Луиз Хей за геникологични проблеми и кисти прочетох из сайта ,че това е " отхвърляне на женствеността ,чувство за вина и страх.Вярата ,че всичко свързано с гениталите е нечисто и грешно .
За кистата пък пише ,че това е " постоянно прехвърляне на стари обиди в главата ,неправилно развитие .
За миомата ГНМ -решен конфликт на " Не мога да забременея "
Луиз Бурбо -"Миомата е свързана с дома , защото матката е домът на нероденото . Може да бъде подслон на някого или с това ,че не може да задържи някого в дома си "
Иван Петърнишки - Миомата е "не мога да задържа плода " а не "не мога да забременея "...Не мога да задържа някого в дома си ,преждевременна раздяла с нещо с което не си готова да се разделиш ,чувстваш се безсилна да се разделиш "
Малко фактология за мен : Не съм раждала и излязох от 8 годишна връзка ,завършила тежко.
Декларацията за миомата и кистата ми се вижда така :

Въпреки ,че СЪМ ОБИДЕНА И НАРАНЕНА ОТ ПРЕДАТЕЛСТВОТО И ИЗПИТВАМ СТРАХ , НЕУВЕРЕНОСТ И ЛИПСА НА САМОЧУВСТВИЕ ОТ ТОВА ,ЧЕ НЕ МОГА ДА ЗАДЪРЖА ЛЮБИМИЯ МЪЖ , ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ИЗНОСЯ ЗДРАВО ДЕТЕ ,КОЕТО НА ФИЗИЧЕСКО НИВО СЕ ПРОЯВЯВА КАТО , НЕРЕДОВЕН ЦИКЪЛ ,МИОМА НА ЗАДНАТА СТЕНА НА МАТКАТА МИ И КИСТА НА ДЕСЕН ЯЙЧНИК ,аз изцяло и безрезервно приемам себе си и решавам ДА ПРОСТЯ БОЛКАТА И ОБИДАТА , ДА ОТХВЪРЛЯ ЗАВИНАГИ СТРАХА ,НЕУВЕРЕНОСТА ,ЛИПСАТА НА САМОЧУВСТВИЕ ,ДА РЕГУЛИРАМ ЦИКЪЛА СИ И ДА СТОПЯ МИОМАТА НА ЗАДНАТА СТЕНА НА МАТКАТА МИ И КИСТАТА В ДЕСНИЯ ЯЙЧНИК СЕГА.

Н. Ф. -ДА ПРОСТЯ БОЛКАТА И ОБИДАТА ОТ ПРЕДАТЕЛСТВОТО , ДА ОТХВЪРЛЯ ЗАВИНАГИ СТРАХА ,НЕУВЕРЕНОСТА ,ЛИПСАТА НА САМОЧУВСТВИЕ,ЧЕ НЕ МОГА ДА ЗАДЪРЖА ЛЮБИМИЯ МЪЖ , ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ИЗНОСЯ ЗДРАВО ДЕТЕ .АЗ РЕГУЛИРАМ МЕСЕЧНИЯ СИ ЦИКЪЛ И СТОПЯВАМ МИОМАТА НА ЗАДНАТА СТЕНА НА МАТКАТА И КИСТАТА В ДЕСНИЯ ЯЙЧНИК СЕГА!

Притеснявам се ,че стана малко дълга и ще е трудно за ежедневна работа ,но се опитах да обхвана повече емоционални страни на проблема .Моля за съвет дали формулировката е точна ! Не изпитвам точно този " набор " от чувства по отношение на мъжът в живота ми ,но страхът от неспособност да забременея е на лице и затова реших да се придържам към съветите почерпени от форума напълно . Имам подобни чувства към партньор от по- стара връзка и реших ,че съм утвърдила модел подсъзнателно . Моля посъветвайте ме дали да я оставя така или ми помогнете да я съкратя ако прецените . Като си я изрецитирах се оказа ,че ми допада някак си ,но ...не е в устата ми 10 пъти на ден ,а че ме мързи вече си признах ! Мотивацията надявам се ще компенсира това !
:D Започвам днес ! Стискайте палци !
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре прописала koni_jina!
Не изпитвам точно този " набор " от чувства по отношение на мъжът в живота ми ,но страхът от неспособност да забременея е на лице и затова реших да се придържам към съветите почерпени от форума напълно
Щом това не е твоят "набор" защо го искаш?! Работи с това, което на теб ти е на душата- конкретния страх неспособност да забременея!
Разбира се, щом те мързи, първо си поТЕСай мързела, но конкретизирай как точно се проявява усещането за "мързел" при теб, вземи това конкретно проявление на "мързел" и после си направи декларация с него.("НЯМАМ ВОЛЯТА ДА СЕ ТЕСАМ ЕЖЕДНЕВНО")
Имам подобни чувства към партньор от по- стара връзка и реших ,че съм утвърдила модел подсъзнателно
Почвай да чистиш и спомена от първата връзка с ТКФ.
Успех!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
koni_jina
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2010 22:03

КИСТА ,МИОМА И ХАШИМОТО

Мнение от koni_jina »

Пропуснах да кажа ,че геникологът ми предписа ОРГАМЕТРИЛ -2 Х 1,но аз го обсъдих с хомеопатката и утре имам рандеву с нея ,за да види резултата и да каже какво ще пия . Освен ТЕС ще има и хомеопатично бонбонче "Детска радост -мини " и това ще е. :lol: Тя е много разумен лекар и ако прецени ,че не може да се справи с проблема , ще ме посъветва да пия предписаното ,но в сайта прочетох за краткосрочен ефект , някакви 3 месеца и ... т. н. ми се вдигна кръвното , така ,че ще започвам Предизвикателството и каквото и когато сабя покаже !! Опитвам се да си дам кураж ,че ще издържа ,но...наистина ми е много досадно !Знам ,че трябва да ТЕСам досадата и мързела ,но как да преценя по скалата от 1 до 10 как се променят нещата ,като усетливостта ми е като на гьон ?
koni_jina
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2010 22:03

Мнение от koni_jina »

Благодаря за бързата реакция ,Алиса ! Добре си ме почела ! Аз отдавна само попрочетвам пасивно и тихичко из сайта туй -онуй и някак си очаквах ,че точно ти ще реагираш първа ,без да съм се замисляла за модератори и т. н.! Радвам ти се !Може ли да ми кажеш къде да чета за ТКФ :lol:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Виж сега, ако смяташ само да се оплакваш, без да работиш, то още от сега се откажи, но ако все пак искаш да поемеш живота си в свои ръце, то от всеки негатив си направи декларация и просто ТЕСай. Резултатите идват с работата, не с непрекъснато сравняване по скалата от 0 до 10!
до колкото ти твърдиш имаш увереност в техниката, но нямаш увереност в себе си. В такъв случай ТЕСай липсата на увереност в себе си!
Хайде!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Това ме подсеща, че и аз имах миома и точно покрай проблемите с нея, се запознах с техниката и започнах да тесам. Странно, бях напълно забравила. А толкова ме беше страх. Пък и моята беше гигантска, в сравнение с твоята; нещо от порядъка на 8-9 см плюс, разбира се, няколко кисти - абе направо радост за хирурга, има да си режеш, да си режеш:)))Аз използвах декларациите, подсказани от Иван за нежеланието да се разделя. Миомата получих през 2004 г. когато синът ми замина, а после през 2005 умря майка ми и тя стана гигантска. И двете събития не бях готова да ги понеса. Също ползвах Техника на краткия филм, за да изчистя най-травмиращите усещания, свързани с тези събития. В интерес на истината, не съм ходила на гинеколог и не знам сега дали имам все още миома, но нямам никакви физиологични притеснения и бях забравила за този проблем, а щом не усещам да имам проблем, значи нямам проблем.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Кони- Джина, радвай се че ножа е опрял в кокъла и те приниждава да се вгледаш в себе си, мирогледа си и начина си на живот.

Ти, както всички други мързеливци се хващаш за Предизвикателството, защото ти се струва най-лесно. Но то е предназначено за хора с хронични проблеми, които не могат да определят емоциите, които изпитват или са породени от проблема им. (разбирай в 99.99% от случаите - мъже)

ТЕСай си първо мързела и чувствителността на гьон!
Търсиш на питата мекото и на работата лекото, което е обяснимо, но не и извинимо с мързела ти.
А ти, според мен, като си признаваш мързела, си мислиш, че той ще бъде извинен.

И ако случайно не си прочела важните теми в началото на форума, задължително ги прочети!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

koni_jina написа:Благодаря за бързата реакция ,Алиса ! Добре си ме почела ! Аз отдавна само попрочетвам пасивно и тихичко из сайта туй -онуй и някак си очаквах ,че точно ти ще реагираш първа ,без да съм се замисляла за модератори и т. н.! Радвам ти се !Може ли да ми кажеш къде да чета за ТКФ :lol:
В книгата и тук във форума.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
koni_jina
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2010 22:03

Мнение от koni_jina »

Благодаря ви ,че реагирахте толкова бързо ,само си мисля ,че не съм точно разбрана май . Аз се включих с подробен и искрен пост ,за да помоля за помощ при ДОоформянето на първите ми утвърждения ,за да избегна грешки .Надявах се формулировките да се изтеглят от вътъка на изказа ми . Съвсем точно съм изброила всички обективни обстоятелства около мен ,включително и слабостите си . Стратегията ми включва първо да се заема с тях /щото са автодиагностицирани като слабост/ ,чувствителността ми също съм я класифицирала каква е .
Иване ,била съм на семинар за начинаещи , на благотворителен твой семинар и на още една презентация ,която ако не се лъжа ,май я води Мая и не бих казала ,че съм проявила малко упорство да се справя чрез ТЕС с крампите ми . Имам цели седмици тесане по логиката : „Тесай докато ти дойде акъла в главата и ..без да се жалиш ,с променяща се декларация ! "
Това ,което съм постигала е намаляване , дори спиране за известно време и ...после трептенето на нервните влакна по тялото ти те връхлита с нова сила ! С ТЕС не се получи , намерих спасение в хомеопатията . От януари тази година пак имам едно треперене на ляво и дясно око ,с което не съм приключила окончателно до момента и пак се пробвам да се справя с ТЕС .
Причината да съм сигурна ,че техниката работи и да упорствам да държа на нея въпреки неуспеха с крампите е ,че съм я наблюдавала достатъчно дълго време върху себе си , докато съм работила със симптоми . Работа с емоции явно не ми се е получавала Отдавам го на слаба сензитивност –никога не знам дали съм вече на 0 ,къде се усеща в тялото емоцията , а .... симптома се завръща пощурял отново ,пъти по- силен . Това за слабата сензитивност ,обаче пак не е съвсем вярно ,защото аз съм доста усетлива за много неща ,свързани с енергии .
Във въвеждащия си пост отчитам като слабост мързела си , но в светлината на написаното тук може би е по- точно да определя чувството като голяма досада натрупана от ежедневен неуспех ,който не проумявам от къде дойде ,страх и ...не зная какво още и ...затова го кръстих МЪРЗЕЛ . Но май и на тази категория не съм ярък представител .
На фона на казаното до тук , може би става по- ясно ,защо ми се иска прецизно да се помисли за формулировките на декларациите ми . Ето защо потърсих помощ и по -пространния пост не би трябвало до се тълкува като опит да си търся трибуна за изява , а като опит да дам възможност по- точно да ми се помогне . Регистрацията ми тук е от 2010 ,а той е моя 2-ти пост -сега искам помощ ,защото сега се налага сериозно да работя с ТЕС .И да успея , надявам се ! Не ми е никаква потребност да се оплаквам пред публика просейки си внимание и да очаквам извинение за мързела си ,защото открито си признавам за него .
Ако буксуваш на място дълго време и упорстваш да вървиш по същия каменист път ,имаш нужда от фарове и някой да те бутне ...поне !Аз това търся ! Пътя ще го извървя с моята кола , с моите гуми и с мое гориво, на собствен ход . Искам фарове !
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Вече ги имаш! Действай! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ние ти даваме помощ, но ти отказваш да я видиш. Държиш си на свояето. Искаш да ти се помогне по начина по който ти искаш да ти се помогне, а не по начина по който ние искаме да ти помогнем.

Препрочети си поста! В него си идентифицирала няколко емоции за ТЕСане. Почни с тях.
Нали сама виждаш, че в случая само със симптомите не става.
Промени подхода!
Всяка спънка, трудност, "неможене" ги изТЕСай, като определиш какви емоции те карат да изпитваш и като премахнеш емоциите!

Ние сме включили фаровете, ама ти искаш да ги насочим в според теб правилната посока. Пък ние си държим да е в нашата, защото мислим, че тя е правилната.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Koni_jina, имаш невероятен късмет за това, че си запозната с ТЕС. Аз се запознах с ТЕС точно след операция на миома и кисти в двата яйчника. Моя съвет към теб е да си направиш списък на лошите моменти в твоя живот още от детството. Всички имаме лоши и неприятни спомени и моменти и ако знаем кой момент ни е предизвикал дадено заболяване ще е много лесно и добре. Сутрин чисти тези случки, а вечер работи върху миомата. Имаш доста ПО, който трябва да изтесаш. Бъди много конкретна, ако трябва прави повече декларации. Имаш време и възможност да коригираш нещата, направи необходимото ако можеш да не стигаш до операция. Повярвай ми!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Във въвеждащия си пост отчитам като слабост мързела си , но в светлината на написаното тук може би е по- точно да определя чувството като голяма досада натрупана от ежедневен неуспех ,който не проумявам от къде дойде ,страх и ...не зная какво още и ...затова го кръстих МЪРЗЕЛ
koni_jina, здрасти, ама тук не съм съгласна.Марзела е изкуство.Изкуство да си почиваш преди да си се изморил.А това дето си го кръстила МЪРЗЕЛ..според мен си е едно яко ПО.Според мен доста добре си се ориентирала- предишна няколкогодишна връзка, в която..еди какво си което сега е същото и ..накрая еди що си.Спрод мен си напипала истинската причина и с всички сили се опитваш да избягаш,в случая- да намериш онова едничко изречение, с което да изтриеш всичко, без да се налага да ровиш в спомени, в емоции, които по-скоро искаш да избегнеш...и не си само ти., дето не ти се рови в неща, които предпочиташ да забравиш, не ,със сигурност и аз съм от тях, ама пък вече знам какво е като ги отработиш, как ти олеква и ти казвам-струва си и времето и усилията. :D :D :D
А това че някой ще ти каже как да си напишеш декларацията, дето ще ти помогне да превъзмогнеш проблема- ми трудно е, ти си тази която ще си ги състави декларациите най-добре, но подкрепям Тони, Иван, Алиса-тесай спомените, ако не ти се получава ТКФ, тесай всичко което ти се появи като спомен, на това наблегни.
Успех!И благодаря!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

И най-вече вземи малко се отпусни, усмихни се, достави си удоволствие, обичай се и не мисли непрекъснато за това как и колко си болна. Нищо кой знае какво не е нито миомата ти, нито кистите като размер. Само се шашкаш. :lol: Действай!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: КИСТА, МИОМА И ХАШИМОТО

Мнение от mayadob »

Какво стана с мързела. Изтеса ли го?
koni_jina написа:Въпреки ,че СЪМ ОБИДЕНА И НАРАНЕНА ОТ ПРЕДАТЕЛСТВОТО И ИЗПИТВАМ СТРАХ , НЕУВЕРЕНОСТ И ЛИПСА НА САМОЧУВСТВИЕ ОТ ТОВА ,ЧЕ НЕ МОГА ДА ЗАДЪРЖА ЛЮБИМИЯ МЪЖ , ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ИЗНОСЯ ЗДРАВО ДЕТЕ ,КОЕТО НА ФИЗИЧЕСКО НИВО СЕ ПРОЯВЯВА КАТО , НЕРЕДОВЕН ЦИКЪЛ ,МИОМА НА ЗАДНАТА СТЕНА НА МАТКАТА МИ И КИСТА НА ДЕСЕН ЯЙЧНИК ,аз изцяло и безрезервно приемам себе си и решавам ДА ПРОСТЯ БОЛКАТА И ОБИДАТА , ДА ОТХВЪРЛЯ ЗАВИНАГИ СТРАХА ,НЕУВЕРЕНОСТА ,ЛИПСАТА НА САМОЧУВСТВИЕ ,ДА РЕГУЛИРАМ ЦИКЪЛА СИ И ДА СТОПЯ МИОМАТА НА ЗАДНАТА СТЕНА НА МАТКАТА МИ И КИСТАТА В ДЕСНИЯ ЯЙЧНИК СЕГА.

Н. Ф. -ДА ПРОСТЯ БОЛКАТА И ОБИДАТА ОТ ПРЕДАТЕЛСТВОТО , ДА ОТХВЪРЛЯ ЗАВИНАГИ СТРАХА ,НЕУВЕРЕНОСТА ,ЛИПСАТА НА САМОЧУВСТВИЕ,ЧЕ НЕ МОГА ДА ЗАДЪРЖА ЛЮБИМИЯ МЪЖ , ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ИЗНОСЯ ЗДРАВО ДЕТЕ .АЗ РЕГУЛИРАМ МЕСЕЧНИЯ СИ ЦИКЪЛ И СТОПЯВАМ МИОМАТА НА ЗАДНАТА СТЕНА НА МАТКАТА И КИСТАТА В ДЕСНИЯ ЯЙЧНИК СЕГА!
По-добре раздели тази дълга декларация на няколко.

Не можеш да си сигурна, че тези проблеми
ОБИДЕНА И НАРАНЕНА ОТ ПРЕДАТЕЛСТВОТО И ИЗПИТВАМ СТРАХ , НЕУВЕРЕНОСТ И ЛИПСА НА САМОЧУВСТВИЕ ОТ ТОВА ,ЧЕ НЕ МОГА ДА ЗАДЪРЖА ЛЮБИМИЯ МЪЖ , ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ИЗНОСЯ ЗДРАВО ДЕТЕ
пораждат нередовния цикъл, миомата и кистата.
Ако беше напълно убедена, нямаше изобщо да се чудиш дали да тесаш така или не.

Направи си едно Предизвикателство само за нередовния цикъл. Нередовният цикъл е това, което ти лично наблюдаваш. Миомата и кистата са наблюдавани от някой друг, който ти е казал за тях. Възможно е втори лекар да се изкаже по различен начин. Но, ако все пак вярваш на лекаря повече отколкото на собствените си наблюдения върху цикъла, може да направиш Предизвикателство за миомата или за кистата.

Отделно от 10-те тесания от Предизвикателството тесай всички възможни емоционални връзки, които ти хрунмат - обидена, наранена, предадена...
Публикувай отговор