Темата на човек без проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Би било ужасно, ако е същото. :( Не мога да се съглася с подобно твърдение! Повечето хора прибягват до алтернативна медицина и енергийни техники, защото те, или техни близки имат проблем, който традиционната медицина не само, че не е успяла да разреши, но обикновено е и навредила в една или друга степен. Ти сега ми казваш, че е същото? Ами тогава излиза, че, както е казал шопът: "накъдето и да се завъртим, гъзо ми се че е отзаде!". Знам, че всеки носи отговорност за собственото си здраве и душевно благополучие, но това е валидно в един идеален свят, в който всеки има пълната, точна и изчерпателна информация за това, че като предприеме действие А, то се получава резултат В и следствие С. А така излиза, че се стреля наслуки в мрака и к'вото стане - такова, да се надяваме да е добро, така ли? И това пак мини-дойди ако ставаше въпрос само за собственото ни здраве; тялото си е наше, можем да си експериментираме. А когато тези методи се прилагат на други хора?
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

paraboloid, защо се гневиш?! :( Отговорът ми беше принципен, а не конкретен за дадена техника.
Та, сега да пиша по същество.
Когато за пръв път го направих преди две години, се почувствах коренно различно - сякаш тялото ми 'говореше' на своя език че е щастливо, никога не съм усещала енергията по такъв начин - когато си ходех навън, сякаш се сливах с етера на въздуха, толкова лека и ефирна се чувствах...
Имаш усещането, че тялото ти си спомня неща отдавна забравени в клетките му ;)

Най бързо ми се върна работоспособността и си реших проблема с честото главоволие, болките във врата ми се махнаха, започнах и да тичам - ама с такава лекота тичах! - а преди това половин човек (само ходенето ме задъхваше)

По-късно ми се нормализира месечния цикъл (идва навреме и не е обилен), реших си други неприятни проблеми - отдавна не ми излизат точки, не лъщея, не се зачервявам, а очите ми спряха да сълзят и да ме дразнят. Обикновената козметика ми понася много добре. Чувствам се чиста и вътрешно, и външно.

Апетитът ми също се промени...

Направо си е сбъдната мечта за мен.
Нямате представа какво могат ръцете ни, ако знаят някои техники... ;)

Преди да проведа първата си поредица енергопости, имах и друг проблем – тежест в корема, която се засилваше при силни емоционални състояния (ядове и т.н.) и ми причиняваше болка. Може би с времето щеше да доведе до др. усложнения, включително и горещи вълни... И това се махна напълно след около една-две седмици работа с чакрите.

П.П. Отговорността съм си я поела – никога не бих препоръчала нещо, което не съм изпитала лично.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Радвам се, че си имала подобни успехи и ти благодаря за съветите. :) Също така ми е съвсем ясно, че човек сам избира дали да се занимава с енергийни техники или - не и ако да, то как и с какви. По никой начин не се гневя; общуването в интернет често е свързано с подобни недоразумения. Вероятно написаното от мен е прозвучало остро, а идеята ми беше по-скоро да предизвикам дискусия за това дали наистина енергийните техники са напълно безопасни, т.е. - с тях да не може да се навреди нито съзнателно, нито несъзнателно. Знам, че Иван сигурно ще каже, че щом правиш нещо с добро намерение, то няма начин да навредиш, но по тази логика излиза, че и обратното е възможно - т.е. - ако го правиш с недобро намерение, значи теоретически имаш възможност да навредиш.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D
Последно промяна от MAG2001 на 01 Фев 2012 17:15, променено общо 1 път.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

И мислиш, че след като си тесала притеснението си и то е отпаднало, то е отпаднала и възможността реално да си навредиш, или да навредиш на друг човек?
В тази връзка се сещам за следното: имах ужасно много притеснения за нивото на заетост, работата и печалбите във фирмата ми /криза, както се сещаш :wink: /.Тесах упорито тези притеснения, защото те доста ми пречеха в ежедневната работа, пък и непрекъснато и съвсем безсмислено, си скапвах насторението, здравето и отношенията с хората около мен. Безсмислено, защото от това, че се притеснявам, нито ще проимаме повече работа, нито повече пари, а просто ще си ходя притеснена. И резултатът е следния: вече не се притеснявам, всеки ден отивам ведра и усмихната на работа и в офиса цари приятна, весела и дружелюбна атмосфера. До тук - добре. Но поводът за притеснението си стои, от към него нищо не се е променило, променено е само моето отношение към него.
Та и в твоя случай - ти си променила отношението си към даден проблем, но това не значи, че проблемът не може реално да съществува. Означава само и единствено, че ти вече не се притесняваш, че с ТЕС можеш да си навредиш.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тцъ, не съм съгласен. Проблемът не стои, ако наистина си си променила отношението към него. Стои само някакъв факт. Докато наричаш факта проблем, все още има какво да променяш в отношението си към него. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D
Последно промяна от MAG2001 на 01 Фев 2012 17:16, променено общо 1 път.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Паби, да те окуража, след още системно ТЕСане, или друга техника, на "работните" проблеми е възможно, да ги повлияеш към по-добро, за теб доколкото бизнесът е твой. Продължи в тази насока, ако искаш и ще видим! Може изведнъж "случайно" да почнат да идват някакви хора, поръчки, пари...(не ти знам дейността), да си отиват "неудобни" хора, поръчки, др. неща, с което също да ти се отвори успехът?!...
:D най-малкото, сега като си донесла по-хубав дух във фирмата, това ще се отрази на служителите ти, те с друго настроение, ще работят, това ще доведе до по-добри резултати...лавина- принцип. :wink: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Благодаря, много сте мили и отзивчиви! Аз уж започнах принципен въпрос, пък пак си дойдох на думата за моите лични проблеми. И аз съм като шопа, все се въртя и все е отзад.:)))Иване, аз отношението към проблема съм го променила, но фактът си остава и не се влияе от моето отношение към него; единствената разлика е, че мога да си фалирам щастлива, с ведра усмивка да кажа на хората ми, че няма пари за коледни бонуси и т.н. Може би задълбаваме във фразеология, но фактът си е проблем и дори това, че се докарах чрез тесане вече да не ми пука чак толкова много за факта, това не променя нещата в реалността, нито моята, нито на работниците, които работят за мен. За сега единствената положителна разлика е, че не съм едно кълбо от нерви и не си го изкарвам на всички около мен. MAG2001, Алиса, проблемът го тесам вссеки ден. Да, първо исках да се поуспокоя и да се взема в ръце, защото хората ми разчитат и чакат от мен. Това е голяма отговорност и ме притиска като скала. В това си намерение имам някои успехи, но за истинска промяна на положението не мога да се похваля.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добави накрая едно "още"! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

paraboloid написа:Иване, аз отношението към проблема съм го променила, но фактът си остава и не се влияе от моето отношение към него; единствената разлика е, че мога да си фалирам щастлива, с ведра усмивка да кажа на хората ми, че няма пари за коледни бонуси и т.н. Може би задълбаваме във фразеология, но фактът си е проблем и дори това, че се докарах чрез тесане вече да не ми пука чак толкова много за факта, това не променя нещата в реалността, нито моята, нито на работниците, които работят за мен.
Както казах, докато казваме на факта проблем, не всичко е изчистено. продължавай да ТЕСаш.

Да, първо исках да се поуспокоя и да се взема в ръце, защото хората ми разчитат и чакат от мен.
Това не е твой проблем, а техен. Свободни са да спрат да чакат от теб и да разчитат на теб и да почнат да разчитат на себе си.
Това е голяма отговорност и ме притиска като скала.
Това имено потвърждава първоначалното ми твърдение - има още за чистене. Като изчистиш всичко факта ще си е само факт, а не проблем.

П.П. Тази тема не бе ли на човек без проблеми. Оказва се, че има бая проблеми този човек. Май трябва да се промени заглавието на темата. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Шефе, то е ясно като бял ден, че имам още много за тесане, толкова много, че края не му се вижда. :D
А заглавието си е на място - това ми е варианта "без проблеми". Ако проимам ИСТИНСКИ проблеми /чукам на дърво/, ще променим заглавието, но си пожелавам да си остане такова. Не се шегувам. Всъщност аз наистина съм един човек без проблеми по класификацията на майка ми, а тя си беше точна. Моето е по-скоро глезотии. Истински проблем е да си болен ти, или детето ти, или някой човек, когото обичаш от нещо, с което си безпомощен да се справиш и което е животозастрашаващо. Всичко останало е в категория "бели кахъри", ядове, нерви. Аз наистина съм приела като своя максимата, че всичко, което не ни убива, ни прави по-силни.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ок. Темата си е твоя. Аз бих сложил без проблеми в кавички, но не е моя темата.

Апропо - чувства, като отговорността, която те притиска като скала, може с времето да ти докарат някоя от животозастрашаващите болести. :twisted:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Никакви кавички! Та това си е моята поръчка към Вселената :D Всичко това, което звучи като проблем, е просто крачка по пътя. Е, никой не ми е обещавал, че пътят ще е лек и равен. А скалата я махам с всеки следващ ТЕС от себе си, отмествам я лека полека. Просто ми трябва време, дано да го имам. Доста са ми нещата за тесане, но пък и аз едва съм започнала.
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

paraboloid написа:Радвам се, че си имала подобни успехи и ти благодаря за съветите :) Също така ми е съвсем ясно, че човек сам избира дали да се занимава с енергийни техники или - не и ако да, то как и с какви. По никой начин не се гневя; общуването в интернет често е свързано с подобни недоразумения. Вероятно написаното от мен е прозвучало остро, а идеята ми беше по-скоро да предизвикам дискусия за това дали наистина енергийните техники са напълно безопасни, т.е. с тях да не може да се навреди нито съзнателно, нито несъзнателно.
paraboloid, позволих си да ти дам този съвет (не беше непоискан все пак), защото мога да си представя как се чувстваш и знам какво ходене по мъките беше ТЕС за мен...
Да не би думите 'етер' и 'лекота' в предишния ми пост да са те обезспокоили?
Да, някога и аз съм си го мислила това - че както се чувствам толкова лека и ефирна, да не се отделя от тялото си в един момент...
Времето обаче показа, че такива притеснения са напразни - Ако наистина имаше такава опасност, вече отдавна щях да съм се пренесла на небето и нищо да не е останало от мен :D
Нещо повече - когато енергетиката ти е чиста, то и човек се чувства по-заземен и центриран.
Публикувай отговор