Темата на човек без проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Ками_70
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2012 08:51

Мнение от Ками_70 »

paraboloid написа:Днес мъжът ми беше на контролен преглед с оберон-апарат и спонтанно реших да отида с него и да мина един такъв преглед и аз. Шантаво апаратче. :lol: Много познава. Та резултатите са: все още имам миома, но не я определят като съществена, матка, яйчници и т.н. са наред, млечни жлези също, хормоните са мирясали, кръвта и сърцето добре, дробовете добре като за пушач. Всъщност казаха, че всичко ми е наред с изключение на леки проблеми с жлъчката и лимфата в организма /каквото и да означава това/. Като им казах, че правя ТЕС, казаха, че друго нямало нужда да ми предписват, освен да изпия една доза цитросепт, който щял да помогне да се изчисти жлъчката и лимфата в организма. Някой нещо да е чувал за подобен подход с цитросепт?
На мен също ми предписаха Цитросепт за язвата, оказа се че имам хеликобактер. Ползвала съм го преди - на децата го давах по предписание на моята педиатърка, щом положението става твърде сериозно - а бе тежката артилерия от природен произход. Ползвах го за пародонтоза - страхотен ефект, майка ми, а и доста познати си премахнаха гъбичките по ноктите само с него. Изобщо - универсал! Доста се притесних обаче, когато преди десетина дни отидох в аптеката и ми казаха, че вече нямало да има Цитросепт. Имало Цитросепт органик, имало и Цитрогард. Взех си Цитросепт органик - друга опаковка, друго шишенце... ама вътре е чиста вода, нищо общо със добрата стара горчилка... Много се притесних, че се и ядосах и отидох да го върна, само дето не ми го взеха...
Голямо лутане и чудене падна докато най-накрая взех телефона и започнах да звъня - от Цитросепт органик ми казаха че ставал само за вътрешна употреба, подсилвал имунитета, а аз със стария и венците си оправях, майка ми се маза за гъбички, промивки съм си правила... Звъннах тогава на д-р Христов от опаковката на стария Цитросепт. Той ми описа същия начин на приложение на Цитрогард, които си знам за стария Цитросепт. Сигурно е сменено само името, а го имало вече и на капсули и сироп за деца. Ако го имаше преди време сиропа нямаше да мъча толкова мъничетата с тази горчилка :) Важното е че го намерих, макар и с друго име - взех си го - същата гадост, но няма начин, въпроса е да помага, то ако е за вкусно, ще ида в сладкарница Неделя да ям пасти. Дано да ми помогне и за този хеликобактер!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Ками, аз още не съм направила нищо по този въпрос. Истината е, че просто забравих и едва сега твоят пост ме подсеща за това. Да разбирам, че сега името на препарата, който е ефикасен е Цитрогард ли? Би ли описала как се използва за пародонтоза и за лечение на гъбички по ноктите, защото това ми е непознато и интересно. Също и за вътрешната употреба кажи, защото на мен само ми казаха да го пия, но не са ми казали някаква схема на прием.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз от хора които са ползвали преди време Цитросепт,знам че се е появил някакъв,който е някакво менте.Лично аз почнах да пия за стомаха,но не ми понасяше и го спрях,след като една приятелка ми каза като ме гледа с махалото,че не е за мен и се оказа права.Не знам за какво не ползвате ТЕС,а се шашкате и чудите кое какво е и т.н.?
Стомаха ми от два месеца вече е ок след работа с ТЕС,а преди беше нещо ужасно.За съжаление обаче,проблемите с люспите по главата ми,все още явно чакат своето решение.Малко съм в застой на този етап.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Гена, отново звучиш дидактично :lol: . Аз не се "шашкам", а имам конкретно питане за употребата на Цитросепт, а ти се мяташ да ми "предписваш" ТЕС с презумпцията, че не го ползвам, или че не го ползвам достатъчно и като алюзия се набива мнението, че всичко на този свят трябва и може да се оправя единствено и само с ТЕС. Укроти малко топката! Може като за начало да допуснеш, че знам за ТЕС и го ползвам, но фанатичността спрямо каквото и да било ми е дълбоко неприсъща. ТЕС е просто един отличен инструмент, нито повече, нито по-малко. Ти самият си майстор и би трябвало да знаеш, че няма такова нещо като универсален, или най-добрия и единствения инструмент, а за всяка работа си има инструмент, който е най-подходящия точно за случая. Та така - имаш ли какво да ми кажеш за това как се ползва Цитрогард за лечение на гъбички по ноктите?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Поста ми бе насочен не толкова към теб,а относно Ками и язвата и от гледна точка на това,че имах и аз този проблем.Имах един период в който с мъртва и жива вода смятах,че бях си решил проблема,докато не отидох на Доманчич метод и след него болките пак се появиха и само с ТЕС всичко при мен се промени и болките ги няма вече.Казвам и споделям от личен опит,а и съм писал вече по този проблем тук във форума.Както Цитросепт ми го препоръчаха от няколко места и ме питаха,защо не пия,се вижда явно,че няма универсално средство за лечение.На мен не ми помогна и дори и да не ми е понасяло само в началото,което би могло да се приеме и за лечебна криза,аз си казах,че ще търся решение аз сам да се справя с тези болки.Ако звуча убедително,че виждаш ли само в ТЕС е истината,всеки вижда за себе си нещата както на него му е по-добре.И защо тръгваме да търсим в тази насока помощ от вън,а не от самите себе си?
Емоционалните и чувствителни хора явно си имат проблеми със стомаха.Също така човек с язва се чувства нападан от другите и не вярва,че може сам да се защити.Притежава чувство на безпомощност.В негов интерес е да възстанови контакта си с естествените сили,знаейки,че като промени възприемането си за събитията и хората ще успее.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Мнение от _kalina_ »

Копнах това от нета /за Цитросепт, възможно е да важи и за Цитрогард/:

Гъбични заболявания на кожата на стъпалата и др:1-ва седмица разреден с глицерин1:1 3 пъти дневно за мазане;2-ра седмица може да се маже и с неразреден екстракт 3 пъти дневно до изчезване на проблема,след което 2 пъти дневно за около месец.Приема се и вътрешно:от 5 до 15 капки 3 пъти дневно.Гъбички по ноктите:за период от 3-6 месеца ежедневно изпиляване и намазване с разреден с глицерин(1:1) екстракт 2 пъти дневно.да се приема и вътрешно от 5 до 7 капки 3 пъти дневно.

Пила съм цитросепт преди време. Вероятно е великополезен щом има такъв уникално горчив вкус. Не се разтваря добре във вода и остава на дъното. Изобщо не ми хареса да го пия сутрин на гладно за "приятен" старт на деня.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Може би ако някой не е чел това ще е полезна информация:
http://www.jenite.net/2008/06/blog-post_5941.html :wink:
Попаднах на тази информация тази сутрин и прочитайки какво пише си казах,ето колко е важно човек да се познава повече и да работи сам върху себе си отколкото да чете и вярва на това кой колко хвали нещо,което не се знае всъщност до колко е истина и какви опасности се крият зад всяко прехвалено нещо.Явно това което е полезно,се оказва не чак толкова колкото сме чели че е.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

И нещо друго което може би да ви е от полза,чел съм го преди по повод псориазиса:
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/ ... n/0/page/0 :wink:

По повод това за Цитросепта менте се замислих,че ако едно нещо се окаже ефикасно,съответно носи печалба,винаги се намира някой да го пусне на пазара с цел лична печалба и тук най-добър пример е с алкохола менте,ясно е,че доста от известните марки уиски,едва ли са наистина оригинални,особено тук в България. :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Полезно четиво, Гена. Ясно е, че Цитросепта не е панацея и че в някои случаи на някой може да помогне, а на друг - не. Но то май с всичко е така. Интересно ми е, ти опитвал ли си този начин на лечение на псориазиса с Цитросепт?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ами не,не съм опитвал,но една приятелка която има псориазис и заради нея търсех инфо ми каза,че знае за това и се е чувала дори с този човек от линка,така че моят отговор е НЕ.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Малко история и после - питанка. Правих БАБА на кучето за тумора, 5 пъти до 02 юни. Първоначално туморът беше твърд, след втория сеанс започна да омеква и да се мести. Оставих го в добро здравословно състояние, без болка, жизнен. Минаха 3 седмици и стопаните му пожелаха да повторя сеансите. Отидох вчера и го заварих променен; туморът е станал някак си като на буци и се е изместил и отново се е втвърдил. На правих първият сеанс вчера. Тази вечер отидох за втория и отново го заварвам променен: малко по-мек, отново леко изместване, започнало е изтичане на някакъв секрет. За първи път тази вечер кучето реагираше като че ли леко го боли докато му правих загряването на тумора (преди изтръгването), въпреки че изобщо не го докосвах; ръцете ми бяха на около 2 см от тялото му. Завърших сеанса, но не знам дали и как да продължа. Струва ми се нередно, или поне странно да изпитва болка.Някакви съвети?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Продължавай. Не е странно да изпитва болка. Има тъй наречени лечебни кризи. Можеш да му правиш прокси ТЕС за болката, като утвърждаваш, че тя е знак за лечебен процес.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Тази вечер реагираше с болка даже още по-силно, дори се опита да ме ухапе, а е супер кротък и любвеобилен. Реагира само когато правя загряването на тумора, въпреки че си държах ръцете дори още по-далече от вчера. Когато правя изтръгването се отпуска. Имам усещането, че пет пъти не са достатъчни; като че ли тъкмо започва подобрение и аз прекъсвам сеансите. Дали може да се правят повече от 5 пъти последователно?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Води се по личното си усещане, аз така бих направила!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Хм. :( Вътрешното ми усещане съм го написала, но все пак си има и начини на работа, които са установени като оптимални в резултат на доста опитност. Тази опитност ми липсва и затова искам да си сверя часовника.
Публикувай отговор