ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Яна написа:- "Истината е, че те от малки са приучени, че е безсмислено и нежелателно да изразяват желанията и потребностите си..."
Може би тук се крие ключа към неразбирателството, което имаме между мен и мъжа ми. Аз очаквам той да знае и отгатва какво ми е, какво мисля, как се чувствам, от какво имам нужда, за какво мечтая... А той няма как да знае, ако не му кажа, колкото и добре да ме усеща. А аз не мога да му кажа, поне не винаги, защото съм научена да не искам, да не желая нищо гласно. В редките случаи когато искам нещо, то е добре премислено, за да съм сигурна, че ще го получа...
Страхувам се от отказ, да. Страхувам се да ми откажат...
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

добро, послушно, кротко дете, тоест "дресирано" дете...
...и ако не сушкам, няма да ме обичат!!/"не тъ искам такава!!!/,и няма подарък!!!, и като плача съм грозна!!!/виж, виж се в огледалото колко си грозна като ревеш!!!/,и ако не направя еди какво си-значи не обичам мама и ако си изям всичко, ще ме похвалят, ...и ако не искам нищо, няма да ме тормозят/ще ме оставят на спокойствие!/.. пък и да искам-ми то все няма пари!!!

Хъм, учудващото в момента е ,че даже не ми се доплака...стана ми интересно..Ама дали не иска още ТЕС...щом ме впечатли твоята теза...:(
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Аз очаквам той да знае и отгатва какво ми е, какво мисля, как се чувствам, от какво имам нужда, за какво мечтая...
Ами да, естествено, че това очаквам от него,аз как го усещам него, той що не ме усеща...и защо тази работа не е като онази работа?!
А ако взема да му говоря това мисля, онова искам-ми то вече не ми се иска, то вече е "изпросено"....и ми се отщява и аха-аха да обясня точно как се чувствам..и ..нищо не излиза, само ми се разтреперва долната устна и ако не го преглътна/разбирай седна да хапна/..или се разплаквам или се разкрещявам...
А той няма как да знае, ако не му кажа, колкото и добре да ме усеща.
Ми да ме пита!!!Ще ми е по-лесно, като знам че това ,което мен ме вълнува го интересува..поне така си мисля!
Ама той не ме пита-най-вероятно защото не го интересува :D :D :D
Е, да, така е, това не е комуникация... :(
Благодаря ти!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

А, ето какво забравих да пиша.

Че когато той ме попита, аз се дърпам и се правя на ощипана госпожица. А и понякога дори да не ме пита искам да споделя, но просто не мога. Все едно имам физическа преграда или ми е изчезнал езика, или съм забравила как се говори.
...и ако не сушкам, няма да ме обичат!!/"не тъ искам такава!!!/,и няма подарък!!!, и като плача съм грозна!!!/виж, виж се в огледалото колко си грозна като ревеш!!!/,и ако не направя еди какво си-значи не обичам мама и ако си изям всичко, ще ме похвалят, ...и ако не искам нищо, няма да ме тормозят/ще ме оставят на спокойствие!/.. пък и да искам-ми то все няма пари!!!
...мдам, именно... класика в жанра.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

При мен се оказа развита и друга способност, за да ме "обичат", да усещам 10 минути предварително, това което някой си помисли, за да му го предложа и направя... разбира се, не са ме "обичали" повече или по-малко заради тази "способност", но пък сега, след като съм го осъзнала, се ползвам от 10-те минути аванс, да знам нещо, което другите още не осъзнават- има и забавност в това! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Че когато той ме попита, аз се дърпам и се правя на ощипана госпожица
:D :D :D ма въобще не ми се налага да се правя, съм!И то много изотвътре!!мноо наистина!Така де, що чак сега се сети да питаш!Досега що не ме пита?!Къде беше досега, ааа?!
за да ме "обичат", да усещам 10 минути предварително, това което някой си помисли, за да му го предложа и направя... разбира се, не са ме "обичали" повече или по-малко заради тази "способност", но пък сега, след като съм го осъзнала, се ползвам от 10-те минути аванс, да знам нещо, което другите още не осъзнават- има и забавност в това!
Верно е, забавно е, и много приятно...ама викам вече и отсреща да започнат да се забавляват, стига с този мой егоизъм!!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Добру се зябявлявате вие тука! :lol:

Наминавам да докладвам, че от два дни пия много, много вода и днес определено ям много по-малко от обикновено. Апетита ми си го има, само мисля за ядене, но пък за сметка на това се наяждах с доста по-малки количества от обикновено. :lol:

Снощи си направих едно водно тесане под душа! :D Много обичам.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Много ми е криво днес. :(

Решила съм да не започвам работа след като ми свърши майчинството. Не съм открила още призванието си извън дома. За сметка на това ми е хубаво да си гледам децата, да си гледам къщата, да се грижа за градината... Това което ме гложди е... хорското мнение... да бе, знам, че не трябва да ми пука, но ми пука. Търся външно одобрение... искам да се харесам на хората.. толкова тъпо, тъпо, тъпо...
По дефолт, щом не желая да работя извън дома си ме изкарват, тъпа, некадърна, скучна, хрантутница, жалка, зависима, селяндурка, простакеса, неграмотна... боже и още един куп епитети... които ме засягат... заболява ме... дори ме е гнус вече да употребявам думата "домакиня", защото ми навява за тези... нарицателни... Не мисля, че съм кое да е от тях, не мисля, че съм използвачка, нискоинтелигентна или жена, която виси като камък на врата на мъжа си...

Той обича работата си, харесва му това, което прави, изкарва пари... не са много, но се справяме... Може би пък аз някой ден ще намеря това, което искам да правя и което ще носи пари и на мен...
Той е за моето решение, и всъщност ми е нужно единствено неговата подкрепа... въпреки това, ме боли... ясно ми е, тези хора не ме познават, даже дума не са си разменяли с мен, даже и виртуално... тъпо ми е, че ме осъждат така... не пряко мен, но ме слагат под общ знаменател... топката ми се връща, ха! :) така ми се пише, когато и аз самата слагам хората под общ знаменател...

така или иначе ми е криво и тъжно... :(

леле, колко много работи за тесане...
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Проведох кратка и-мейл терапия с мъжа ми (показах му какво бях писала тук по-рано). Стигнах до полезни неща. Копирам тук:
Давай, тесай ;)
От мен имаш пълна поркрепа, пък който ти каже нещо накриво, просто ми го посочи!

Обичам те!!!
Винаги ще има кой да казва накриво... повечето живеят в Матрицата, а аз съм някъде по средата между нея и реалността и не мога да избера нито едно от двете... всъщност трябва ли въобще да избирам?

За повечето хора пътя е ясен - раждат се, ясла, детска градина, училище със занималня, университет, евентуално, работа, неее РАБОТАТА!, жената, децата, за всеки случай, да не се затрията, не че много ги искат... ПЕНСИЯТА!, че за къде без нея...

пробелема е друг... проблема е, че на мен ми минават предателски мисли "ами ако са прави"... знам, че не съм тъпа, нито скучна... но дали няма да стана такава... не че работата непременно трябва да ме обогати... знам как се чувствах по стажовете и докато работех за кратко за орфей, исках да избягам с мръсна газ на втория час... но пък обичам парите, искам да имам пари... но пък не си струва ей така, за 300-та лева на няква тъпа работа да си правя труда... не знам... странно ми е... чувствам се не на място някак... но пък аз кога ли съм се чувствала на място? :( напоследък дори до теб не се чувствам на място, ако трябва да сме честни... не знам защо...
Ами погледнато обективно всеки е прав за него си. Това означава, че ти си права за себе си ;) Щом обичаш парите, а не искаш да работиш, работи енергийно за много пари и те ще дойдат. Единствената причина, поради която ние с теб нямаме пари е, че мислим пораженчески. Като се излекуваме (мисля че се справяме, макар и много бавно, или просто сме били мнооого затънали) нещата ще се оправят (всъщност те се оправят непрекъснато малко по малко).

Туй е маци.
Оправят се, да, макар не точно така както на мен ми се ще. Трябва да укротя нетърпението си...
Всъщност те до някъде са прави... Аз наистина не работя. Да, къщата ми е офиса, работното място, ти и децата, клиентите, ако мога така да се изразя... аз самата обаче не се справям добре със задачите, които си поставям. Даже не си поставям никакви задачи.... Това си е чист грозен мързел, от най-тъпия и безполезен мързел... Върша необходимия минимум, от къде на къде да очаквам максималната отплата в такъв случа?! Абсурд! Вселената си има своите закони, за да получиш, трябва да дадеш... аз не давам нищо, нищо не получавам съответно....

Сега остава да се напъна да изляза от тази бездарна дупка...

Благодаря!
Отивам да тесам... или поне да свърша нещо полезно...
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Малко дружеска завист, ще те погъделичка ли приятно стимулиращо!? :wink: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Решила съм да не започвам работа след като ми свърши майчинството. Не съм открила още призванието си извън дома. За сметка на това ми е хубаво да си гледам децата, да си гледам къщата, да се грижа за градината...
Ихаа..густо!Това ми беше мечтата преди години... :D
Проведох кратка и-мейл терапия с мъжа ми
Е тука вече си е за сериозна завист :D :D :D От къде и как да си копи-пейстна подобен бе, дай акъл!!!
Аз наистина не работя. Да, къщата ми е офиса, работното място, ти и децата, клиентите, ако мога така да се изразя... аз самата обаче не се справям добре със задачите, които си поставям. Даже не си поставям никакви задачи.... Това си е чист грозен мързел, от най-тъпия и безполезен мързел... Върша необходимия минимум, от къде на къде да очаквам максималната
Е тука вече се познах.Перфекционизъм, вечно съм недоволна от себе си, все аз не съм направила достатъчно, все си поставям невъзможни задачи и че и си ги решавам, и накрая рухвам естествено/мързел!не, просто преумора!ама шило в торба седи ли?!/...и ме болеше често врата и раменете:D :D :D
Бе поизтесала съм го май...то ще си покаже по-нататък :D :D :D
Успех!Благодаря ти!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Алиса, Маг Изображение

Благодаря ви! Изображение

Не тесах, но сготвих, поспах и дочетох една книга... почувствах се по-добре!
Тесането не съм го зарязала.Изображение
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Яна, не мога да разбера защо пък трябва да се чувстваш втора ръка и непълноценна, заради това, че предпочиташ да си гледаш децата и къщата?!Мен хората ме вземат за динамична и човек-работар, но истината е, че ако можех да си го позволя финансово, аз също бих предпочела къщата, градината, да имам време за себе си, да мога да поглезя мъжа си и т.н.Само да ми падне, хич няма да имам нужда от тесане. :D Но вероятно това е така, защото имам самочувствие. Ти, най-вероятно, нямаш и затова се тормозиш, не си намерила адекватния за теб начин да се себедокажеш, търсиш си още лицето. Хубавото е, че мъжът ти те разбира и подкрепя. Остава само и ти да се разбереш и подкрепиш.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

paraboloid написа:...търсиш си още лицето.Остава само и ти да се разбереш и подкрепиш.
Много добре казано (от теб). Сега остава да бъде добре направено (от мен).
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Днес започнах да правя ТП със следните фрази:

Няма нужда друг да върши моята работа.
Справям се със задачите си бързо и ефективно.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор