ТЕС и досадните вируси.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

гената написа:Не стават също и на ЛС!
Ако мога да помоля за повече от Леховски нещо като първо име , само ако може де.
Че гоогле ми намира много Леховски :-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Тук се говори за това, че живи вируси всъщност са били наблюдавани от Д-р Райф със специално разработен от него микроскоп. Също се обяснява защо другите микроскопи ги убиват и поради това не могат да ги наблюдават живи.
Много интересно как са били наблюдавани " живи " вируси ; според това , което науката е открила за вирусите , те " живеят само и единствено в жива клетка ( растителна , човешка , животинска ) . Те въщност не " живеят " точно по начина , по който ние хората разбираме това , а просто се " реплицират " , т.е. размножават , използвайки генома на живата клетка , в която паразитират . След като се възпроизведат , те нападат други живи клетки и така , докато организмът се справи с вирусите с помощта на имунната си система , т.е. докато произведе достатъчно антитела , че да унищожи живите вирусни частици . Ако това не стане , тогава просто организмът загива . Единсвеният микроскоп , с който могат да се видят вирусните частици е електронният , просто защото те са много малки и другите микроскопи нямат достатъчно голямо увеличение .
Вирусите са групиране по семейства според признаците си , например шаркови вируси , ротавируси ( причиняват диарии ) , инфлуенца вируси ( грипните ) , и вируси , принадлежащи към едно семейство , причиняват заболявания със сходни признаци при различни видове животни и човека - например всички вируси от семейство Шаркови причиняват обрив , протичащ по един и същи начин ( т.е. развоят му е еднакъв ) при крава , при човек , при маймуна , въпреки че вирусите не са едни и същи , но принадлежат към едно и също семейство ( обикновено вирусите са видовоспецифични , рядко един и същ вирус засяга няколко вида - шапният вирус например е такъв ) . Т.е. това , че едно нещо причинява сходноразвиваща се болест у различни същества , спред мен е доказателство , че това нещо съществува и дали го виждаме живо или не ( според разбиранията си ) не ни дава основание да го отречем . Вирусите имат просто различна природа , не са като бактериите , гъбите и другите микроорганизми , но изолирането им и то от различни хора е факт , и според мен едва ли е за заблуда на хората . Наистина различни същества от един и същи вид може да не са еднакво податливи на един и същ вирус , което се определя от много фактори , но все пак намерят ли "податлива " почва , те успяват да произведат една клинична картина , която понякога е толкова конкретна , че само по признаците можем да познаем кой е вирусът . Освен това животните ( за разлика от хората ) , макар да не знаем за тяхното емоционално състояние , едва ли слушат медиите и така да си внушават , че ще се разболеят от вирус , а все пак се разболяват .
Може би беше отегчително , но се опитах да приведа няколко доказателства за съществуването на вирусите , не защото съм им поддръжник :D ( моят син , на година и 5 хвана една хрема от кака си , но не мисля , че просто се е уплашил или си е внушил кат е гледал как нейния нос тече , та затова и той сега е така )
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Съгласен съм с Теб Силвия.
Не съм задълбавал чак като теб колко вида са и т.н.
Но ако няма вируси , защо си миете ръцете преди ядене и се къпете а ;-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Това с видовете го казах , за да не си мисли някой , че има само една проста гадинка , която не можем да видим , нито разберем как съществува , обаче някои от тези макар и безкрайно по-малки от нас същества убиват - например вирусът на беса . Ако стигне мозъка и се репродуцира там ... Ако едно куче бъде ухапано от бясна лисица , съмнявам се , че ще умре просто от страх , заради ухапването .. :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако вирусът, приемаме че съществува, разболява и убива, защо само децата ти се разболяха, а не цялото семейство? Вирусите са били налични за всички в семейството.

Защо в една детска градина например, дори когато има епидемия не всички деца се разболяват. Вирусите са там за всички.

Вирусите, приемаме че съществуват, са навсякъде около нас. Не можем да избягаме от тях. Защо не се разболяваме всички от тях?
Защо повечето хора се разболяват само в определени сезони? Нашествие от вируси ли има тогава?

Ангеле, вируси не се убиват със сапун. Само бактериите мрат от него. За премахване на бактериите се мием и къпем и за да миришем по-добре. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Всеки по ред на номерата ! Обикновено и аз се разболявам , но накрая :) ( но сега мисля да пропусна ! )
Всеки човек има някакъв изграден през живота си имунитет и това го прави още веднъж уникален пред другите хора , понеже другите също имат имунитет , но към други " неща " , с които са се сблъсквали през живота си , т.е. през съществуването си всеки се среща с " неща ", които имунната система разпознава като " чужди " и към които " неща " изгражда някакъв имунитет , който има различна продължителност и различна сила .
И така , в зависимост от редица фактори ( например титър на поетия вирус , статус на имунната система в момента на атакуването от вируса , наличие на някакъв имунитет към този конкретно вирус , други някакви болести , ангажиращи имунитета около навлизането на вируса , унищожена флора , особено актуално у нас с тази злоупотреба с антибиотиците , разбира се и емоционалното състояние е от значение , нагласата също - ако човек е усвоил достатъчно добре как да владее материята , що да неунищожи един вирус , преди да се е реплицирал достатъчно : )))) ), вирусната инвазия ( нахлуване в организма ) може да причини на организма скрита инфекция ( без симптоми ) или явна ( с клинични симптоми , които пак в зависимост от редица фактори може да са различни по сила - т.е. един да прекера грип само със зачервено гърло , друг да развие бронхит ) . Така , че един човек може и да поеме достатъчен титър от един вирус , но ако има антитела към него , т.е. ако се е сблъсквал преди с подобен вирус или със същия ( което е рядко , понеже вирусите са доста изменчиви ) , или ако интерферонът му е висок ( това е вещество , което има роля към борбата с вирусите и може да е високо например след прекарана някаква предишна инфекция ) , може да не се стигне до никакви клинични симптоми , т.е. изобщо да не " почувстваш " , че си имал нападение . Ако си човекът е ял чесън или други вещества , които действат антивирусно , може също да не се разболее или по-леко да се отърве от агентите . Ако на някой са му махнати сливиците ( първата бариера на организма към външни агенти навлизащи през устата ) , значи вероятността " нещата " да слязат по-надолу е по-голяма ( обаче освен 3-тата сливица имаме още две , така че споко : ) ))) .
Защо в една детска градина например, дори когато има епидемия не всички деца се разболяват. Вирусите са там за всички.
А кой знае всяко дете , което е останало здраво , дали не се е сблъскало преди с този точно вирус или подобен ? Изследван ли е титърт му на антителата към този вирус преди да се разболее ? Моята дъщеря боледуваше много в яслата , понеже преди това беше много здрава и " девствена " по отношение на всякви сополиви вируси , сега синът ми съм сигурна , че ще боледува по-малко , понеже доста неща прикачи от нея , които тя донесе от детската градина . Децата като поболедуват ( около 35 инфекции средно докъм седмата година , не казвам само тежки ! и си изграждат имунитет някакъв и не към всичко ) и тогава , ако сте забелязали почват да боледуват по-малко и по-кратко , освен в случаите , когато сме им смачкали чревната флора с антибиотици от х-то поколение .... Освен това децата имат и някакъв имунитет от майката , важи за кърмените деца особено и за децата , чиито майки все пак са се срещали с определени вируси .
Доста проточено стана , дано не се отегчи някой :cry:
Ангеле, вируси не се убиват със сапун.
- Не наистина , но се отмиват секретите , които ги съдържат , така че пак има смисъл , вирусите се предават със живи клетки САМО , понеже те не могат да съществуват извън тях . Понякога в определени секрети и при определени климатични условия , вирусите издържат много време в околната среда , напремир вируса на кучшката парвовироза е такъв . Това донякъде отговаря на :
Защо повечето хора се разболяват само в определени сезони
Само донякъде обаче . За грипа - през лятото може ли да се образува траен аерозол във въздуха ? Ми не , щото е топло и се изсушават изкиханите слюнки ( слънцето е повече и то също убива ) , освен това през лятото хората повече стоят навън , т.е. не се тълпят в закрити помещения , в които да си кихат един на друг , освен това ядат пресни плодове и зленчуци ( това обяснение с храната не знам дали ще те задоволи :D , особено плодовете ) и т.н. Тези обяснения не са мои , а на науката , но отговарят логично , според мен на отговорите ти , дали ще ги приемеш - твой избор .
Серумите представляват течности с висок титър антитела и са извлечени от живи организми , наблъскани с конкретен вирус , чиято имунна система е произвела тези антитела , последните са извлечени и концентрирани , та тези серуми как биха помогнали при определен вирус , ако такъв няма ? Такъв е принципът на противозмийските отрови , серума против тетанус .
Аз лично не приемам , че вируси не съществуват , просто си мисля , че ако си " тренираме " добре главите , бихме могли като ни нападнат да мобилизираме имунната си система , за да ги разкара по-бързо .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Виждам, че употребявш сложни думи с неясно значение (като титър), явно взети от науката, чиито обяснения ти звучат логично.
На мен самата идея за нападение и инвазия на вируси ми е абсолютно нелогична. Както знаем от науката вирусите не могат да се движат, така че няма как да ни нападат. Те не идват от никъде и са налични постоянно. Просто си съществуват (ако съществуват) и нямат никакви лоши намерения спрямо нас. Ние си ги морим ежедневно когато сме здрави и в един момент спираме да ги морим, когато се разболяваме (ако съществуват и науката е права в това което казва за тях). Така че не вирусите ни разболяват, а нещо друго.
Вирусната "инвазия" просто съпътства разболяването, т.е. отслабената имунна система. А какво кара имунната система да отслабне:?:

СПИН е най-известната и страшна болест свързана с отслабена имунна ситема.
Според д-р Хамер (основател на ГНМ) няма човек умрял от СПИН, който не е бил диагностициран със СПИН преди да умре.
Т.е. няма някой, който е умрял и след смъртта му да са открили, че е бил болен от СПИН.

Храна за размисъл.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Ами "титърът " се употребява и в други области от живота , освен това се учи и по химия , затова реших , че не е непознат термин . Означава , най-общо казано , количество вирус в единица обем . Не откривам с какво да го заместя .
Вирусите наистина не се " придвижват " до гостоприемника , но вече настанили се в него така инвазират клетките му , че ...
Много от паразитните организми в природата не могат да се придвижват , затова са се приспособили да " достигат " по друг начин до този , до който трябва . Метилите в черния дроб на една крава също не се озовават там ходейки .
Според д-р Хамер (основател на ГНМ) няма човек умрял от СПИН, който не е бил диагностициран със СПИН преди да умре.
Ако трябва конкретно да цитирам науката , от ХИВ вируса , ( който причинява СПИН ) никой не умира наистина .. понеже той се размножава във и впоследствие понижава именно част от клетките на имунната защита , т.е. защитата намаля , а смъртта настъпва от други болести , които иначе не биха довели до смърт , ако количеството на имунните клетки е нормално и не е силно занижено от вируса ХИВ .
А интересно ми е дали доктор Хамер , правейки тези заключения , е документирал всички починали от СПИН или пък дали ги е познавал и разговарял лично с тях преди смъртта им , щото има и доста такива , които едва ли се изследват следсмъртно ? Какво би казал за децата из Африка ? Имам позната , която живее там и казва , че африканското население е с огромен брой заразени от СПИН , не всички се диагностицират , но децата им мрат като мухи , включително деца , за които не може да се твърди , че почиват от глад .
Т.е. няма някой, който е умрял и след смъртта му да са открили, че е бил болен от СПИН.
- Честно казано тези твърдения не ги приемам за чиста монета . Не знам как ги е обобщавал доктор Хамер ( аз иначе чета ГНМ от време на време и много "облекчаващо" ми действа обяснението му за рака , щото другото обяснение е наистина отчяйващо .... ) , но все пак такива твърдения ми се струват доста преувеличени , не защото не биха могли да са истина , а защото СПИН има в доста краища по света , надали толкова обстойно би могъл да ги обхване статистически и в подробности , че да направи такова заключение , като се има впредвид , че и другите му твърдения искат доста време за доказване . Освен човешки СПИН-предизвикващ вирус има и кравешки и котешки вируси от същия род и семейство , и животните загиват от тях - развитието на вирусите в организма на кравата и котката е подобно , клиниката не съвсем , но едва ли някой приживе е шокирал умрели от ретровирус животни , като им е съобщил, че имат нелечима вирусна болест и така да е предизвикал смъртта им .

Духът може да владее материята ( за себе си искам да овладея как точно става това ! ) и ето вече повече от 20 години Меджик Джонсън е жив със знанието , че е ХИВ-позитивен .
Но съм напълно съгласна , че всяка паразитираща форма в природата се изявява тогава , когато имунната система е отслабена , т.е. ако защитата е мощна , дори нещо да достигне до организма , все пак не успява да се размножи , т.е. да създаде болест .
А какво
кара имунната система да отслабне?

... тема за много размисъл .
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

науката, чиито обяснения ти звучат логично.
Не всичко от науката ми звучи логично , напротив , много от теориите й , на практика съм видяла , че не са верни , но все пак се старая да не отричам нещо , само защото не мога да си го обясня понякога .

Ако следваме логиката , защо има вещества , които тровят телата ни ? Нали всичко е енергия и всички вещества , които се извличат са от тази планета , независимо дали са синтезирани от човека или са само извлечени от него от природни източници , все пак са от съставки от нашата планета ? И все пак ни въздействат зле , не може да се отрече . Някои от медикаментите за химиотерапия са от растения , а те са съвсем естествена част от природата , защо ни тровят все пак ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Sylvia написа:.... Освен човешки СПИН-предизвикващ вирус има и кравешки и котешки вируси от същия род и семейство , и животните загиват от тях -.....
Ето пред или след такива изказвания трябва да се слага едно СПОРЕД ЕДИ КОЙ СИ, защото ти няма как да знаеш освен ако не си ги излседвала и виждала с очите си.

Титър спокойно можеше да заместиш с количество вирус в единица обем.
Всички щяхме да разберем за какво говориш, без да е нужно да търсим тълковен речник.

Вирусът на ХИВ май никой не го е виждал. Доколкото знам неговото "наличие" се установява с изследвания за антитела, а не за вирус. Т.е. когато някой има брой определени антитела, които надвишават дадена норма се смята, че е заразен с ХИВ вирус.

Има много неизвестни около всичко с което науката и медиите ни промиват мозъците.

Мнението на твоята позната няма да коментирам, защото аз имам контра мнения от познати, както и мое собствено мнение, но те не са меродавни.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Виждала съм крави , болни от левкоза , и също съм видяла заклани животни , които имат тумори , понеже при тези животни се получава това от този вирус ( причинителят е от семейството на ХИВ ) , в България има доста такива , за съжаление . Не съм правила изследванията им лично обаче .
А котки тук никой не изследва .
Вирусът на ХИВ май никой не го е виждал.
Откривятелят му твърди , че го е видял :D
Има много неизвестни около всичко с което науката и медиите ни промиват мозъците.
С това съм напълно съгласна , за съжаление..
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Sylvia написа:
ivangp написа:Вирусът на ХИВ май никой не го е виждал.
Откривятелят му твърди , че го е видял :D
Я виж това:
http://www.mmsbulgaria.com/2011/12/blog-post_17.html
Ако следваме логиката , защо има вещества , които тровят телата ни ? Нали всичко е енергия и всички вещества , които се извличат са от тази планета , независимо дали са синтезирани от човека или са само извлечени от него от природни източници , все пак са от съставки от нашата планета ? И все пак ни въздействат зле , не може да се отрече . Някои от медикаментите за химиотерапия са от растения , а те са съвсем естествена част от природата , защо ни тровят все пак ?
A защо да не ни тровят? Не ти сгващам логиката тук? какво като всичко е енергия? И лъва е енергия и сърната. Защо лъва убива сърната, това ли питаш всъщност. Енергиите си взаимодействат и се видоизменят. Такъв е кръговратът на живота,
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Погледнах статията , както и доста други преди нея , но тази конкретно , според мен не е добре аргументирана - обикновения читател може да бъде убеден , но доказателствата , хем са недостатъчни , хем са просто някакви твърдения , които всеки може да си съчини . Меджик Джонсън вече 20 години е на антиретровирусна терапия , би трябвало да е починал от вторичен имунен дефицит , понеже както се твърди в статията тази терапия
убива безразборно всички клетки и особено костния мозък, който всъщност произвежда клетките на имунната система.

Не зная принципа на тази терапия и не мога да споря .
А според ГНМ туберкулозните бацили се явяват в оздравителната фаза на решен конфликт като помощници , пък тук едно момиче е починало (?! ) от туберкулоза , понеже не е било лекувано с антибиотици ( нали и туберкулозните бацили , както и вирусите , и всички бактерии не причиняват болести , защо е трябвало да се лекува момичето с антибиотик ) . Всъщност авторите на статията не са чели ГНМ , затова са писали така , просто цитирам , за да се види , че тези статии имат и неща , които противоречат на спора , който се води тук ( за или против , микробите да причиняват болест ) .
Но все пак се чудя , ако ХИВ наистина не съществува , защо болните от СПИН развиват именно сарком на Капоши ( вид кожен рак ) , а не кожна туберкулоза да речем , тя също е проява на имунен дефицит с изразени симптоми по кожата , т.е. ако наистина е вярно , че няма ХИВ вирус , как така толкова хора са били "убедени " от пропагандата , че да се програмират да проявяват сходни и почти еднакви симптоми ?
Същото е и с инфекциите на горните дихателни пътища по децата ( давам децата за пример , понеже те не познават симптомите на болестите и е по-трудно да бъдат " убеждавани " чрез пропаганда ) . Как в една детска градина като се развие епидемия , децата , които се разболяват са с едни и същи симптоми или сходни ? Т.е. , ако се разболяват заради конфликт само , как така той е един и същ при всички деца и то винаги ? Защо едно дете не развие гнойна ангина , без сополи , а друго пък " обикновена " ангина , без налепи , трето пък нещо съвсем друго ? И освен това нали един и същи конфликт се проявява физически по различен начин при хората ? Т.е. страхът от нещо може при един да засегне един орган , при друг човек същият страх - друг , как тогава при епидемиите симптомите са няколко , проявени само в различни комбинации р и с различна сила при различните хора , но засягащи едни и същи органи ?
И накрая , наистина има доста " мероприятия" на различни гиганти с цел печалба от обикновения потребител , но си мисля , конкретно за СПИН , че ако съчинят една ваксина , обротите им ще са доста по-големи , понеже сега от африканците нищо не печелят ( щото никой не лекува бедните ) , а ако се внедри ваксинация , все ще се задължат държавите в Африка да си ваксинират хората , което е не малко пари .
В някои държави като Швеция , децата и възрастните не се " лекуват активно " при вирусни инфекции ( докато не настъпят усложнения ) , понеже в повечето случаи няма нужда , дори симптомите се третират само ако са много тежки , т.е. печалбите от разни прахчета за грип и прочие церове не са големи , там и не се прогнозират непрекъснато по новините мащабите на тазгодишната епидемия от грип , за да не се стресират хората , а в поликлиниките се закачат постове за успокоение на майките , които гласят , че е "нормално " децата да боледуват чат-пат , за да градят имунитет . Тогава как се въздейства на шведите , че да боледуват от грип все пак ?
Последно промяна от Sylvia на 29 Яну 2013 22:24, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Страх от смърт винаги засяга белия дроб, според ГНМ. Т.е. засегантият орган е винги един и същ при различните хора, при даден емоционален конфликт.

На другите ти въпроси отговорът би могъл да е - Ефектът на стоте маймуни.

И да, тези хора робуват на идеята за вирусите, които причиняват заболяванията. това ги ограничава в погледа им върху причините и взаимовръзките на заболяванията. Но този възглед и при тях се променя с времето, както стана ясно на днешната конференция за ММС.
Аз ти дадох статията само като идея за друга гледна точка. Не твърдя, че това е единствената правилна гледна точка. А само, че гледните точки са много и от една се вижда вирус, а от друга не. От трета се вижда паразит и т.н.
А истината е някъде там по средата или пък обхваща всички фледни точки.
Привързването към всяка една гледна точка ограничава.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Sylvia написа: Меджик Джонсън вече 20 години е на антиретровирусна терапия , би трябвало да е починал от вторичен имунен дефицит , понеже както се твърди в статията тази терапия
убива безразборно всички клетки и особено костния мозък, който всъщност произвежда клетките на имунната система.
Тук подценявш силата на мисълта.
Познавам лично една от участничките във форума, чиито син бе болен от рак, подложи се на химиотерапия и с ТЕС и визуализации успя за удивление на докторите да не изпита нито един от обичайните негативни ефекти на химиотерапията.
А знаеш какво се смята за химиотерапията - че убива всичко наред.
Нашите мисли са велика сила.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор