ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Емо
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Апр 2021 17:43

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Емо »

Споделям неочаквани добри ефекти в области, към които не съм "насочвал" ТЕС. Тесам главно здравословния проблем и чат пат емоции, за които внимателно следя. От 2-3 седмици постоянен мощен фон от "късмет" и вървеж във всичко. Ново работно място, несравнимо по-добро от предишното плюс безброй подобрения в работата. От нищото се сипе върху мен добро, вървеж, правилни хора, възможностк, решения. Пари отвсякъде, постоянно. Скъпи, но качествени покупки, носещи нови подобрения и усещане за подем. Увереност и оптимизъм извират от нищото и струят през мен като дълбоко знание, без да разбирам какво е. Силна интуиция както никога досега, постоянно, с лекота. Изведнъж се сещам за важни неща, имам решителност да ги задвижвам и те се случват правилно, освен че съм вътрешно спокоен и т.н. Постоянно подсещане, сякаш втори мозък ми е поникнал. Чак е плашещо. Например. В работата ми трябва спешно работеща компютърна мрежа, завися от техници, чакам с дни да се оправи и т.н. Междувременно мрежата успешно е изградена без да знам за това, техниците забравили да ми кажат. Нещо много силно ме накара да включа компа и да пробвам, въпреки че няма логика. Докато правя това, умът ми казва-ти си луд, освен невежа и езотеричен куку. Но компа тръгва правилно, мрежата работи и аз съм настръхнал от усещане за чудо. Откъде знам че вече има мрежа? Имам някаква нова смелост и креативност, напълно неприсъщи за мен. Появиха ми се пророчески сънища, не е особено приятно, защото имат сложно тълкуване. И въобще си е необичайно и плашещо да получаваш такива клипове от Свише. Открих за себе си например "моя авангардна техника" за ТЕС, при това насън. Нещо ми каза че мога да казвам втората фраза (освобождавам се от ... сега) без да се почуквам физически. С намерение активирам енергийно всички точки на почукване. И работи. Усещам го енергийно. Правя го докато шофирам или съм сред хора. Или на заспиване, когато истински ТЕС би ме разсънил. Ще продължа да споделям впечатления от страната на чудесата, където съм на екскурзия напоследък.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от ivangp »

Ха така! Споделяй!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Alisa »

И въобще си е необичайно и плашещо да получаваш такива клипове от Свише.
Това го изтупай.

За теб си е откритие, но при доста хора ефектът е такъв, какъвто го описваш.
ТЕС, не забравяй, обхваща работа едновременно на всички нива - ментално, емоционално, физическо и т.н. заради това откъдето и да подхванеш плетката и дръпнеш конеца, ще ги разплетеш и трите едновременно.
Приятно е да откриваш ефектите, честито!Радвай се и продължавай!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Емо
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Апр 2021 17:43

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Емо »

Здравейте колеги, почти от година не съм писал тук. Причината е че когато споделях „пресните“ резултати от няколкомесечно ТЕС-ане получих действително впечатляващи ефекти. Исках обаче да направя пауза и да споделя едни по-късни и трайни резултати. Знаете че е модерно да се правят ревюта на всевъзможни устройства-коли, телефони и какво ли не. Истински интересни са ревютата, писани след няколкомесечна или няколкогодишна употреба. Да се видят скрити дефекти, странични ефекти и куп неща, които пренебрегваме в еуфорията от „новата играчка“. Първото, което споделям. Здравословният ми проблем с хроничен колит се реши на около 70% и си остана така. Но и аз спрях ТЕС или го разредих. Точно по същият начин постъпих през 2010г, когато за пръв път практикувах след запознаването ми с първата книга на Иван. И тук е най-важното ми споделяне-във всеки от нас има негативизъм, който е освен мощен, но и твърде интелигентен. Иван многократно е говорил за самосаботажа вътре в нас към който всеки е склонен. Този е и смисъла от настоящия форум както аз го схващам-да има общност. Общността освен че те вдъхновява или подтиква, направо те ръчка да РАБОТИШ, да не се поддаваш на хитрите номера на „лошото нещо“, приятно подхлъзвайки ни към мързел. И в крайна сметка тъмната страна в нас така да оцелее. Защото ТЕС я разтваря, отблокира енергията ни, временно открадната от въпросното лошо нещо. В момента участвам в курс „Промяната“ воден от Иван. Първото което той каза е че смисълът от курса е общност, групови задачи в нея и така да не се даде възможност самосаботажа да ни надхитри. Следователно дори да имате книгата, да практикувате самостоятелно, което е очарованието на ТЕС, вие винаги сте в риск от самосаботаж. Два пъти вече се подхлъзвам на тази динена кора-през 2010 и през 2021. За мен става кристално ясно че тъмнината в нас особено старателно ни отклонява от РАБОТЕЩИ методи и колкото са по-ефективни, толкова по-хитро и старателно сме мамени. Да се откажем. Човек получава добри резултати, обикновено бързо и е във възторг. Казва си-готов съм. И зарязва ТЕС-а. Парадоксалното е че ТЕС се прави лесно, бързо, навсякъде, не отнема време. Не мога да си представя по-достъпна и лесна практика. Но саботажът не спи. Изобщо. И почвате да „забравяте“ да се ТЕС-ате. Или си казвате-хайде после. Или ами защо 10 пъти дневно като може 8 или 6. И сте готови да се предадете. Мое дълбоко убеждение е че във всеки от нас има две страни-условно ги наричам тъмна и светла. Тъмната страна, вярвате или не е не просто живо същество, но е изключително мощно и интелигентно. Реална същност във всеки от нас. Психолози и нюейджъри го наричат „его“, Екхарт Толе го нарича „болково тяло“. Както и да го наречете то е факт и е във всеки. Светлата страна е с тиха природа, ненатрапчива, мълчалива, изчакваща, отстранена, незабележима. За могъществото на лошото ви давам следния пример. Ако на пазара някой ви повиши тон че не паркирате добре, че предреждате и т.н. има вероятност 99% да отговорите именно с лошата си страна. Също ще повишите тон, ще кажете груби и грозни неща. Има 1% вероятност да погледнете дълбоко на човека, който ви обижда. За част от секундата да схванете че този човек е бил много сладък като 4 годишен, че го е обичала безмерно мама. Че сега на дивана го чака една много тъжна котка, която иска да лежи върху него, а него го няма. Че едни деца сега тъгуват защото не са с татко. Че този същият човек при други обстоятелства би ви трогнал с искрен и дълбок жест. Ако сработи 1-ия %, т.е. ако светлата страна във вас включи, ще се усмихнете, ще се извините, ще кажете добра дума, при това искрено. Негативизмът моментално ще се разтвори, даже можете да се сприятелите с „простака“. Въпросната тъмна страна ни саботира да правим ТЕС. Казвате си (или тя ви казва) че вече сте ок, добре сте се излекували. Може даже да превключите на режим нюейдж фантазии как интуицията ви сработва и изоставяте метод „от който вече нямате нужда“. Да ама не. Могъщият негативен интелект ви е надхитрил и никак няма намерение да се лиши от енергията, която е откраднал от вас нито от властта си над вас. Дано не е прекалено дълго писмото ми, просто казвам-бъдете внимателни и наблюдателни към себе си. Друг начин няма. Както сме внимателни когато избягваме локви, дупки на пътя при шофиране или внимаваме на леда. Досадно ли е да внимаваме? Да, казва лошото нещо. В същото време целият ни живот се състои от внимаване. Така че внимаваме какво мислим или чувстваме. Същото е както внимаваме да не си изкаляме обувките или да не огънем бронята на колата. И не вярваме на всяка наша мисъл безрезервно. Ще продължа в друг пост относно конкретни мои впечатления от ТЕС.
Емо
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Апр 2021 17:43

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Емо »

Тук ще споделя мои усещания или интуитивни прозрения към ТЕС метода. Разглеждам го условно като добро, свръхинтелигентно и мощно живо същество, което ние решаваме да пуснем в живота си. По-правилно е да се разбира ТЕС като ключ или портал към света на доброто, отколкото като „самото добро“. За удобство го схващам като самото същество. Или самото „добро“. За разлика от негативното, ТЕС е невидимо, незабележимо, тихо. Няма да ви се натрапи както непрекъснато прави умът ни-фронтмен на злото в нас. ТЕС няма да се самостартира в нас, както охотно прави това злото човече. ТЕС не е просто почукване, не е просто енергийни линии и меридиани които активираме. Повече от това е. Не искам да бъда схващан по религиозен или метафизичен начин; знам че тук част от хората са настроени строго познавателно, рационално и вярват само на факти и логика-което уважавам. Моето усещане е за контакт с интелект несравнимо по-дълбок, мощен и всеобхватен отколкото ума. Сякаш отваря път към дълбочина в нашия собствен ум, много по-умна от мислите и фразите в главите ни. Повече е от клишетата. От повърхностните ни представи. Докосва самата ни същност, чийто повърхностен израз и бледо отражение е умът или онова което приемаме че сме като личност. Когато преди година и половина поднових заниманията си с ТЕС след дългогодишно прекъсване, първоначално нямах идея откъде да започна. Бях затрупан с емоционални драми, започнаха да ме събарят и здравословни проблеми. Започнах отзад напред-с физическите си проблеми. Да, получих облекчение твърде скоро, но в същото време започнаха да изплуват в мен стари емоции. Във форума има чудесни примери точно на обратното-физически подобрения едва след емоционално олекване. Както казва Иван-откъдето и да дръпнеш плетката, тя се разплита. Как точно се разплита моята плетка не знам и не ми е интересно честно казано. Споделям че ТЕС-ането за физически проблем поне при мен показа и то доста точно емоционални сривове и рани. Друга особеност е вървежа, късмета, добрите случки, добри пари падат от никъде, добри събития в работата, успешна работа. „Де го чукаш, де се пука“. На фона на проблемно здраве и емоции пари и успех в работата са ми последна грижа. Но плетката така се разплита че получаваш ненадейни екстри. В момента съм въодушевен и много ми помагат капки bush flowers, австралийска система от есенции, подобни на д-р Бах. Провеждам и редица практики в курса на Иван. Твърдя от опит за себе си: ЗАЛУДО СЕ ТЕСАЙ, ЗАЛУДО НЕ СТОЙ“. Тесайте се и не вярвайте че вече сте си добре. И това сякаш е валидно и за духовните практики, които са същото занимание но се върви по друг път. Пълно е с високо реализирани учители, които са се проваляли-вижте Ошо, Сай баба и още десетки. Тъмната страна в нас няма почивен ден и е готова да се върне на бял кон във всеки момент. Затова за себе си казвам-постоянно внимание към вътрешното състояние и упорита работа. Идните дни ще продължа, искам да избистря насоките си, отдавна не съм говорил и писал.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Любов »

Благодаря ти Емо за темата и включването. :) Аз наистина се вдъхнових от теб и се реших този път да се заема по - сериозно с Тесането. Правила съм си сеанси пак с методи от енергийната психология, наистина олекването след отработена тема е голямо и много по - бързо. Но малко или много пак си зависим, понякога имаш нужда от спешна намеса, а отсреща човека може да няма възможност, не наразположение и т.н. А така си имаме инструмент винаги под ръка. Поставих си за цел да съм редовна и да отделям поне по половин час на ден по няколко пъти, отколкото изобщо нищо да не правя. Заех се при всяко възникнало чувство, емоция, да я проследявам назад и да чистя случки, когато успееш да изчистиш нещо в дълбочина, наистина то не се завръща, нито спомена, нито чувството от този спомен. В началото ми беше трудно, защото се оказа, че толкова много потискам и задържам чувства и емоции,че чак не чувствам нищо, обикалях и ей така по всички точки, дори без декларации, дори и когато не можех да хвана едно нещо, защото в главата ми ставаше хаос, но с изграждането на навик да тесам редовно, все повече започвам да се свързвам с какво чувствам, къде и да се сприятелявам със собствените си емоции. Има и моменти, в които имам чувството, че това което излиза е безкрайно..и още и още. Но няма да се отказвам. И поздравления за включването в групата на Иван, надявам се догодина да хвана и аз момента. :D
Емо
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Апр 2021 17:43

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Емо »

Здравей :D Във връзка с това което казваш бих споделил нещо от опит. Може и да е писано някъде във форума по въпроса, извинявам се ако се повтарям. Говоря за "спешни" случаи. Когато не си сам вкъщи на дивана и нямаш времето да вникваш в точно определени емоции, състояния, дефиниции за тях. Нямаш химикалка с която да напишеш правилна декларация и пр. В такива моменти на някаква емоционална или физическа интензивност, когато се смесват различни емоции, външни фактори и пр. от опит смятам че е полезно просто да направиш бърз ТЕС без декларация. Убеден съм в това. Дълбоката интелигентност в теб, дълбокият интелект ключ към който е ТЕС, веднага сработва, разчита тесането ти като НАМЕРЕНИЕ да ЛЕКУВАШ нещата си, независимо че не ги разбираш (ако изобщо някога разбираме нещо). Така че ТЕС спешно, дори без анализ на емоции и без декларации е по-добре от просто въвличане в емоции, попадане в капана им или поради несъзнаване и слабост да пребиваваш в тях или да мрънкаме ох, тия дни ще тесам, стига да намеря време и т.н. Ако е невъзможно да се тесаш в даден момент-напр. седиш на светофар и чакаш зелено или си сред колеги в напрегнати моменти и си в състояние на силни разрушителни емоции-казвам наум: ТЕС да започне сам! Опитай го в спокойно състояние. Ще усетиш топлина или натиск в ТЕС точките, може и в други. И ТЕС сам стартира. Не казвам че това може да замести същинската практика. Така както колата ти едва ли върви по-добре с резервното колело. Принципът за мен е в наблюдението върху самият себе си и винаги готовност моментално да се реагира. Не тия дни. Не след изборите, след зелената сделка или като стане време за море.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от ivangp »

Любов написа: 24 Апр 2022 14:01 ... Поставих си за цел да съм редовна и да отделям поне по половин час на ден по няколко пъти, отколкото изобщо нищо да не правя.
Браво! Точно в постоянната и ежедневна работа е ключа към промяната.
Заех се при всяко възникнало чувство, емоция, да я проследявам назад и да чистя случки, когато успееш да изчистиш нещо в дълбочина, наистина то не се завръща, нито спомена, нито чувството от този спомен.
Добра идея!

В началото ми беше трудно, защото се оказа, че толкова много потискам и задържам чувства и емоции,че чак не чувствам нищо, обикалях и ей така по всички точки, дори без декларации, дори и когато не можех да хвана едно нещо, защото в главата ми ставаше хаос,...
Няма лош ТЕС. Всеки ТЕС е по-добър от никакъв ТЕС. За лудо ТЕСай за лудо не стой!
Има и моменти, в които имам чувството, че това което излиза е безкрайно..и още и още. Но няма да се отказвам.
Дано :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Любов »

ivangp, много ти Благодаря за подкрепата и насърчението, този път няма отказване. :D Вече видимо усещам резултатите и разликата в усещанията си и това ме мотивара още повече. Дори и да имам моменти на спадове, влизам тук и си чета.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от ivangp »

Продължавай да ТЕСаш и продължавай да пишеш тук!
Полезно е за самата теб. А и помага на всички съфорумци.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Любов »

Здравейте, малко и набързо да се разпиша. :) Продължавам с Тесането, вече минаха около два месеца, чистя случки, ежедневни емоции, които се появяват покрай взаимодействия и общуване с хора. Така като си поставих като цел да тесам редовно, много добре ми се получава от предишни пъти, защото при мен е много разпиляно, с концентрацията и довършването на нещата докрай също. Някак ми е и странно да обясня, но се чувствам доста по - различно, някак по - спокойно и даже по - уверена в това да се вслушвам в себе и избирам себе си, преди постоянно се влияех от външните мнения, етикети и оценка. Чувствам се и вече много по присъстваща, тук и сега..това което толкова много специалисти казват, дори и в духовните техники. Но с тес се получи някак от само себе и естествено, именно с чистенето на случки от миналото, колкото повече изчистваш, толкова наистина си повече тук и сега. Това е за сега от мен. :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от ivangp »

Браво!
Продължавай да ТЕСаш ежедневно!
Хората, като се почувстват по-добре, често губят мотивация и си намират извинения да спрат да ТЕСат.
Не допускай тази грешка!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от Любов »

Да, усетих го този тънък и подхлъзгващ момент. Почувствах се доста по - добре и не чувствах необходимост да тесам едва ли не е, даже се чудех и за какво. Позатрупаха ме задачи, ангажименти и работа и за няколко дни прекъснах с тес. И си улових също нещо много ключово, че не ми е приятно самото тесането, потупванията независимо как и с каква сила ги правя. Излезе ми чувството от малтретиранията и побоищата, които съм получавала от дете, друго тялото ми не е видяло, не е получило и не е усетило. Затова толкова дълго време ми беше неприятно това тесане, особено с точките по главата. Сега вече не изплуват тези усещания за неприятно от самото тесане.
Понякога се случват много силни и дълбоки сесии, друг път не усещам такава сила на освобождаване. От известно време съм на случки свързани с мъжете и по - конкретно раздялата с бившия от който толкова време не мога да си "тръгна", освободя емоционално, въпреки предателството, лъжите и изневерите. Там доста болка излезе и случки за изчистване. Та продължавам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС ми помогна при хроничен колит

Мнение от ivangp »

Само така! Упоритост и постоянство са майката и бащата на успеха.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор